MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir’de iki günde 4 sanatçı ile müzik şöleni
Ataşehir’de iki günde 4 sanatçı ile müzik şöleni


Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın “Kardeş Kültürler Festivali” her geçen gün artan bir ilgi ile devam ediyor. Cumartesi Erdal Güney ve Hüseyin Turan’ın Pazar akşamı da Nilüfer Sarıtaş ve Murat Boz’un sahne aldığı festivalde on binlerce insan şarkılarla eğlendi. Özellikle dün akşam sahneye çıkan Murat Boz’u yaklaşık 50 bin Ataşehirli izledi.

 

Cumartesi akşamı festival alanını dolduran Ataşehirliler ise önce Erdal Güney ardından Hüseyin Turan’la çoştu. Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Hüseyin Çulha’nın çiçek ve plaket verdiği Güney’in ardından sahneye çıkan Hüseyin Turan, alanı dolduranlara yurdun dört bir yanından seslendirdiği türküler sundu. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan ve İBB Meclis Başkan Vekili Hakkı Sağlam’ın Turan ve saz arkadaşlarına çiçek ve plaket verdiği gece alanı dolduranların toplu halay çekmesi ile sona erdi.

 

Pazar akşamı ise Saat 19.00’da başlayacak olan Kardeş Kültürler Festivali’nin 9’uncu gecesi için Ataşehirliler saat 17.00’den itibaren alanı doldurmaya başladı. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Nuhoğlu’nun çiçek ve plaket vererek teşekkür ettiği Nilüfer Sarıtaş’ın ardından gençlerin yeni gözdesi Murat Boz’un sahne almasıyla alanda büyük çoşku yaşandı. Yaklaşık 50 bin kişinin doldurduğu alanda Murat Boz’u yakından görmek isteyenler izdihama neden oldu. Rahatsızlanan 5 kişiye belediye sağlık ekipleri ambülansta müdahale ederken bir kişi de hastaneye götürüldü. Murat Boz’a çiçek ve plaket vermek için sahneye çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi’nin izleyicilerin isteği üzerine konserini uzatması isteğine olumlu yanıt veren genç sanatçı saat 23.30’da konserini dans ekibi ile birlikte yaptığı davul şov ile tamamladı.

Galeri
📆 05 Temmuz 2010 Pazartesi 14:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR