MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » 30 Yılda Yazılan Bir Başarı Öyküsü: Viko

30 Yılda Yazılan Bir Başarı Öyküsü: VikoAnahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO Elektrik ve Elektronik, 30. kuruluş yıldönümünü çalışanları ve aileleri ile birlikte önceki gün, WOW İstanbul Hotel’de düzenlediği görkemli bir gala gecesi ile coşku içinde kutladı.

Dünyada ilk 10 arasında yer almayı hedefliyoruz!
Açılış konuşmasında VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın şunları dile getirdi:

“Bugün, VİKO ailesi olarak 30. kuruluş yıldönümümüzü birlikte kutluyor olduğumuz için gerçekten çok mutluyuz… Bir jenerasyonun yaşam süresi demek olan 30 yıl boyunca adeta sıfır noktasından, muhteşem bir hizmet aşkı ve olağanüstü çaba ile VİKO’yu Türk sanayi ve ekonomi dünyasına kazandıran kurucularımız Cahit Durmaz ve Ali Dağbaşı’na huzurlarında ve hepiniz adına teşekkür ediyorum.

” 30 yıl önce, başlayan yolculuğumuz; bugün, VİKO’nun bir dünya markası olma yolundaki, başarı öyküsüyle devam ediyor. Yıllar içinde Türkiye’deki liderliğini pekiştirerek geliştiren VİKO, yurt içindeki başarısını sektöründe ihracat şampiyonu olarak dış pazarlara da taşımıştır.

2010 yılında ihracatımız Avrupa, Asya ve Afrika’da yer alan 66 ülkeye ulaşmış olup hedefimiz yakın gelecekte bu sayıyı 75’e çıkarmaktır. Aralarında Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kosova gibi lider olduğumuz ülkelerin de yer aldığı bu ülkelerin pek çoğunda anahtar ve priz denildiğinde VİKO markası en çok hatırlanan ve beğenilen markalar arasında yer almaktadır. 40. yılımızda önümüze koyduğumuz hedef ise sektörümüzde dünyanın ilk 10 firması arasına girmektir.”

VİKO’nun yolunu aydınlatan yıldızlar!

VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Durmaz mesajında; VİKO’yu, 30 yıl önce dostu ve yakın arkadaşı Ali Dağbaşı ile devraldıklarını ve bugünlere getirdiklerini kaydederek, 30 yılda elde ettikleri başarı sonucunda, şu an sektörde dünya liderleri arasında yer aldıklarını söyledi. Cahit Durmaz, çalışanlarına hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında;

“Her geçen gün yenilenen, büyüyen, dünya rekabetine uyum sağlayabilen kuruluşumuzda çalıştığınız için, sizler farklısınız ve şanslısınız. Sizler gibi çalışkan, özverili, gayretli çalışanlara sahip olduğu için de bizler ve kuruluşumuz şanslı. Bu güzel bütünlüğe sahip çıkmak hepimizin görevi. “ Yıldızsız bir yolda yürünmezmiş, sizler VİKO’nun yolunu aydınlatan yıldızlarsınız.”  diyerek sözlerine son verdi.

VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Dağbaşı “Şu an geçirdiğimiz 30 yıl film şeridi gibi gözümün önünden geçti ve VİKO’nun bu günlere gelmesinin temelinde müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve siz değerli çalışanlarımızla ilişkilerimizde güven, dürüstlük, insanı sevme ve çalışma azmi olduğunu görmekteyim.

Bu noktaya hep birlikte geldik. VİKO’nun bugünlere ulaşmasında emeği geçen şu an aramızda olmayan çalışanlarımıza ve tüm başarılarımız için hepinize tek tek teşekkür ederim.” diyerek duygularını paylaştı.

Gala gecesi, coşku içinde devam etti

Gala gecesine katılan 1000’in üzerindeki VİKO mensubu 30. kuruluş yılı için düzenlenen kutlama organizasyonunda sanatçı Ercan Akışık’ın şovuyla keyifli dakikalar geçirdiler.

Gecenin finalini Of Aman Nalan’ın olağanüstü sahne performansı ile keyif ve coşku içinde eğlendiler.

Gala Gecesinin bir başka etkinliği de VİKO Tanıma Takdir Ödüllendirme Sistemi kapsamında çalışanların kıdem teşvik ödülleri, öneri ödüllerinin verilmesiydi. Bu kapsamda 25 çalışana öneri ödülü, 5, 10, 15, 20 yılını doldurmuş 40 çalışana kıdem teşvik ödülü verildi.  Ayrıca VİKO çalışanları kurucularına 30. yıl plaketi takdim ederek, “Başarıya devam” sözü verdiler.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde ağırlıklı olarak eğitime öncelik veren VİKO’ya Gala gecesinde, sponsorluğunu sürdürdüğü İbni Sina İlköğretim Okulu tarafından 30. yılına armağan olarak yazılan “VİKO 30. yılında” şiiri ve başarı plaketi ile, katkılarına teşekkür etti.

İnsana, gelişmeye ve çevreye olan duyarlılığını en az ülke ekonomisine yarattığı katkısı kadar önemseyen VİKO, ülkemizin rekabet gücünün ancak eğitilmiş insanla olabileceğine inanmakta 1998 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği ilköğrenim okulunda fiziki imkanların iyileştirilmesi çalışmalarının yanı sıra sınıflarda öğrenmenin iyileştirilmesi için Eğitimde Toplam Kalite uygulamalarına da destek vermektedir.

Ürün kalitesi, müşteri hizmetleri anlayışı ve sektörde hep ilki yapma heyecanı ile projeler geliştiren VİKO, Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarını EFQM Mükemmellik Modeline göre sürdürmekte olup 2005 TÜSİAD KalDer Ulusal Kalite Ödülü başta olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası alanda pek çok ödülün de sahibidir.

VİKO,  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine girme başarısını gösteren ve “elektrik tesisatı” sektöründe kendi klasmanında bu listede bulunun ilk ve tek sanayi kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşayan VİKO, mükemmele ulaşma yolculuğuna hızını kesmeden devam etmektedir.

📆 05 Temmuz 2010 Pazartesi 14:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR