MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Politika, Toplum » Kurtulmuş, kadın aktivistleri dinledi
Kurtulmuş, kadın aktivistleri dinledi


Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Kongre için sizi dinliyoruz” programları çerçevesinde bir grup kadın aktivisti dinledi.

Süleymaniye Ağa Kapısı restaurantta, 25 kadın aktivistle sabah kahvaltısında bir araya gelen Kurtulmuş, toplumun her kesimini dinlemeye devam ettiklerini ve herkesten isim ve politika teklifleri  aldıklarını belirtti.

ÜSLUP VE YÖNTEM SOĞUK SAVAŞ TARZI

Aralarında gazeteci ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu kadın aktivistlerin eleştiri ve önerilerini tek tek dinleyen Kurtulmuş, son sekiz  yıl içinde Türkiye’de siyasetin üslup ve yöntem bakımından soğuk savaş üslup ve yöntemine dönüştüğünü söyledi.  Siyasi partilerin birbirlerinin düşmanı olmadıklarını ancak rakip olduklarını kaydeden Kurtulmuş, “gelinen noktada üzülerek söylüyorum ki, düşmanlık siyaseti üzerine kurulu açık bir kamplaşma yapılmaktadır” dedi.

HALKIMIZIN SÜRECE KATILMASINI İSTİYORUZ

Dış politikadan ekonomiye, kadın ve gençlerin sorunlarından parti içi yapılanmaya kadar bir çok konuda kadın aktivistlerin soru ve önerilerini not eden Kurtulmuş, bu tür toplantıların temel amacının Saadet Partisi’nin Genel İdare Kurulu (GİK) ve diğer yönetim kadrolarında görülmek istenen isimleri almak ve parti politikalarına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. 

Soyundukları işin kendi şahsi meseleleri olmadığının altını çizen Kurtulmuş, meselenin milletin meselesi olduğunu ve  bunun için de halkı sürece katmak bu tür toplantılar yaptıklarını belirtti.

KADINLAR İÇİN İMKAN OLUŞTURULMALI

Kadın aktivistler ise Saadet Partisi’nin kadınları dinlemiş olmasının çok önemli olduğunu ve bu tür programların zamana yayılarak sürekli hale getirilmesi gerektiği üzerinde durarak, kadınların siyasete daha çok katılmalarının sağlanması gerektiğini dile getirdiler.

Galeri
📆 05 Temmuz 2010 Pazartesi 13:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR