MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Ataşehir Belediyesi Rotary Engelliler Kreşi törenle hizmete açıldı
Ataşehir Belediyesi Rotary Engelliler Kreşi törenle hizmete açıldı


Ataşehir Belediyesi Rotary Engelliler Kreşi törenle hizmete açıldı. Açılışa Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, birim müdürleri ile Rotary yönetim çevresi katıldı.

 

2009 yılının Mart ayında temelleri atılan, Ataşehir Belediyesi’nin Rotary Kulüpleri ile işbirliği içinde hayata geçirdiği Engelliler Kreşi’nin, açılış töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan: “Başkanımız Battal İlgezdi bu projeye çok önem veriyor. Bugün bu açılış töreninde bulunamadığı içinde üzüntülerini sizinle paylaşmamı istedi. Ataşehir Belediyesi’nin engellilerle ilgili hizmetleri bununla sınırlı olmayacak. Devamını da getireceğiz. Belediye olarak çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

Açılış törenine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise “Avrupa’ya yaptığım ilk seyahatlerde sokaklardaki engelli insanları görünce diyordum ki Türk insanı ne kadar sağlıklı. Meğer işin aslı öyle değilmiş. Bizim engelli vatandaşlarımız yaşama adapte edilmemiş. Evlerinde kalmaya, dışarı çıkmamaya mecbur bırakılmışlar. Oysa bunun böyle olmaması lazım. Bizler bunu başarmaya çalışıyoruz. Ataşehir Belediyesi’nin değerli başkanı Battal İlgezdi’ye ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Rotary Kulüpleri temsilcileri de Engelliler Kreşinin açılışından büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak, destek veren herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından kreş kurdele kesilerek açıldı.

Galeri
📆 25 Haziran 2010 Cuma 14:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR