MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Yeşil Çocuk Festivali 6-7 Ekim’de Akasya AVM’de

Yeşil Çocuk Festivali 6-7 Ekim’de Akasya AVM’deDoğal yaşam için çocuklar ve büyükler 6-7 Ekim’de Akasya AVM’de buluşuyor. Doğa dostu ürünlerle çocuklara ilham veren organik pazar, doğal yaşam çocuk atölyeleri, popüler çizgi film karakterleri ve uzmanlarla söyleşiler Yeşil Çocuk Festivali’nde misafirlerini bekliyor.

Doğal organik sertifikalı ürünlerle “Yeşil Pazar”, çocukların doğal yaşamı eğlenerek öğrendiği “Yeşil Atölye”, ebeveynlerin doğal beslenme ve sağlık konularında bilgilendiği “Yeşil Söyleşi” ile Yeşil Çocuk Festivali, Karnaval’ın katkılarıyla 6-7 Ekim’de Akasya AVM’de gerçekleşiyor.

Festival 6 Ekim Cumartesi saat 12.00’da ‘Tohum Topu Yapımı ve Kış Bahçesi Bitki Ekimi’ atölyesi ile başlıyor. 3 yaş ve üstü çocukların doğal yaşamı keşfetmesi için hazırlanan ücretsiz etkinlikler arasında ‘Enerji Üretiyorum: Yel Değirmeni ve Dans Eden Kalpler, Sağlıklı Atıştırmalık Yapımı, Doğal Kış Çayımı Yapıyorum’ atölyeleri yer alıyor.

Doğal beslenme, eğitim, sağlık ve çocuk psikolojisi uzmanları ile söyleşilerin moderatörlüğünü Aslı Dedeüstleniyor. Dede, Karnaval platformu BabyJoy Radyo’da Yeşil Çocuk Programı ile tanınıyor.

6 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek söyleşi başlıkları arasında Uzman Psikolog Derya Leblebicioğlu ile Köpekle Yaşam Danışmanı Eymen Erdemli’nin ‘Köpeklerin Çocuk Gelişimine Olumlu Etkileri’ yer alıyor. Ardından ‘Propolisin Sağlık ve Beslenme Açısından Önemi’ konusunda Gıda Mühendisi Beeo Arı Ürünleri Marka Müdürü Ece Özdemir bilgi verecek. Yoga Eğitmeni Tuğçe Durakçı, ‘Çocuk Yogası ile Doğa Bütünlüğü’ sohbeti sonrasında çocuklarla yoga yapacak. Aynı gün Diyetisyen ve Gıda Güvenliği Uzmanı Nilay Aytaç Kartal ‘Güvenli Gıda Hazırlama ve Saklama’ üzerine konuşacak.

Söyleşilerin 7 Ekim Pazar günkü ilk konuğu ise Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı Özlem Ceylan ‘Besin Alerjisi ve Alerji ile Yaşam’ başlıklı söyleşide deneyimlerini paylaşacak. Ardından Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan, ‘Doğal Organik ürünler ile Sağlıklı Beslenme’ hakkında bilgi verecek. ‘Neden sık hastalanıyoruz?’ sorusunu Sağlıklı ve Uzun Yaşam Bütünsel Tıp Derneği Başkanı Uzm. Dr. Ercüment İlgüz cevaplayacak. ‘AKUT Doğada Yaşam Çocuk Kampları’ ve çocuk kamp malzemelerini Proje Koordinatörü Serhat Akbel anlatacak.

Organik Pazar hem çocuklar hem büyükler için seçkin ürünler sunuyor

Sağlıklı ve lezzetli organik çocuk atıştırmalıkları, taze kuru meyve sebze, et, süt ve arı ürünleri, kuruyemiş, zeytinyağı, soslar, ekmekler, organik bebek çocuk tekstil, her yaşa temizlik ve kişisel bakım ürünleri ile Yeşil Pazar misafirlerini bekliyor.

📆 05 Ekim 2018 Cuma 15:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR