MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Toplum » Başkan Dikmen: “Haklı bir savaş veriyoruz, bu savaştan da elbet galip çıkacağız”
Başkan Dikmen: “Haklı bir savaş veriyoruz, bu savaştan da elbet galip çıkacağız”


AKİT TV’de Atatürk’ün programı konuşuldu

 

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, Akit TV’de katıldığı programda “Siz istediğiniz kadar ABD programına yanaşın,  geleceğiniz nokta Atatürk’ün programı olacaktır.” dedi.

 

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Cem Dikmen,  Akit TV’de Sabri Balaban’ın sunduğu Ters Kutuplar programına konuk oldu.

TSK’nın başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nın konuşulduğu programda Atatürk’ün fikirleri de tartışıldı. Şu an da herkesin Atatürk’ün fikirlerini takdir ettiğini vurgulayan Cem Dikmen konuşmasında “Haklı bir savaş veriyoruz, bu savaştan da elbet galip çıkacağız. Karşı çıkan ülkeleri de zamanla Türkiye ikna edecektir. Bakın Almanya da aslında Amerikan hegemonyasından rahatsız. En nihayetinde onların da varacağı nokta Atlantik bloğundan kopmak olacaktır. Görüyoruz Atatürk’ün antiemperyalist programı kazandı. Siz istediğiniz kadar ABD programına yanaşın, ama geleceğiniz nokta Atatürk’ün programı olacaktır.” dedi.

 

Konuşmasının diğer bölümlerinde Zeytin Dalı Harekâtı’nın kıran kırana bir Türk-Amerikan savaşı olduğunu söyleyen Dikmen, “Zeytin Dalı Harekâtı kıran kırana bir Türk-Amerikan savaşıdır. ABD bu savaşta doğrudan kendi askerleri ile yer almıyor, 5.000 tır yardım yaptığı terör örgütü PKK/PYD ile yer alıyor.  Türkiye 70 yıllık ABD hegemonyasından çıkıyor. Türk milleti bütün kuvvetleri ile birlikte 70 yıllık prangalarını kırıyor. Türk ordusu tarihe çok büyük bir zafer yazıyor.” cümleleri ile konuşmasını sürdürdü.

 

ABD’NİN ARGÜMANINI KULLANIRSANIZ KAYBEDERSİNİZ

Türkiye’nin birinci meselesinin terör yataklarını temizlemek olduğunu vurgulayan Dikmen, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nın askeri yönü olduğu gibi iç ve dış politikaya da yansımaları var. Bu harekâtla birlikte Afrin’lilerin güvenliği sağlanıyor. Esad şu kadar insan öldürdü, bu kadar kimyasal silah kullandı” söylemi Batının yalanıdır. ABD ile savaşta ABD’nin argümanını kullanırsanız kaybedersiniz! Amerika ile savaş verirken bir yanda Esad’a katil derseniz bu savaşı nasıl vereceksiniz? En az kayıpla en hızlı şekilde harekâtın tamamlanması ve oradaki terör devletinin alaşağı edilebilmesi için bölge ülkeleriyle anlaşılması gerekiyor.

Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye’nin beka meselesidir. Biz kendi içimizde muhalefet yaparız ama dış müdahalelere karşı top yekûn birlik olmak zorundayız. Bizim bugün ABD’ye karşı verdiğimiz savaş Türk milletinin bağımsızlığını koruma savaşı savaşıdır

Bugün terör yataklarını temizlemek Türkiye’nin birincil meselesidir. Bu terör yataklarını temizlerken de “Bu yanımıza geldi”, “Şu katil” demek yanlıştır.

ABD’nin 1945’ten sonraki bir tane argümanı vardır o da şudur: “Antidemokratik yönetimlerle mücadele”. Bu tuzağa biz düşersek bugün “Esat diktatör” dedikleri gibi yarın çıkar “Erdoğan diktatör” derler.

Şu an da herkes Atatürk’ün fikirlerini takdir ediyor. Çünkü Atatürk’ün antiemperyalist programı kazandı. Siz istediğiniz kadar ABD programına yanaşın, ama geleceğiniz nokta Atatürk’ün programı olacaktır.”

 

 

📆 05 Şubat 2018 Pazartesi 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR