MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Tuzla,Formula1 yarışlarına 6. kez başarıyla ev sahipliği yaptı

Tuzla,Formula1 yarışlarına 6. kez başarıyla ev sahipliği yaptıTuzla, hafta sonu yapılan Formula1 yarışlarına 6. kez başarıyla ev sahipliği yaptı. Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyar insanın izlediği yarışlar sayesinde, hafta sonu tüm gözler Tuzlaya çevrildi. İngiliz Pilot Lewis Hamilton’ın kazandığı yarışta, tribünler dolup taştı.

 

 Formula 1 yarışları nedeniyle dünyanın gözü bu yıl yine Tuzla’daydı. Beş yıldan beri Formula1 yarışlarına başarıyla ev sahipliği yapan Tuzla Belediyesi, 6. yarış için de aynı gururu yaşadı. Yarışlar önce pistin bağlantı yolları incelenerek hasar görmüş bazı yollar onarıldı. Otoparklar ve yönlendirme levhaları gözden geçirildi. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da otoparklar yine ücretsizdi.

 

PİST DIŞINDA HİZMET YARIŞI

       Pist içerisinde pilotlar kıyasıya yarışırken, pist dışında da Tuzla Belediyesi’nin hizmet yarışı vardı. Ana tribün karşısına kurulan  tanıtım masasında, İstanbulpark ve Tuzlayı tanıtan Türkçe-İngilizce broşürler ve güneşten korunmak için binlerce şapka dağıtıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi Zabıta Ekipleri seyyar satıcılara geçit vermezken, temizlik işleri ekipleri de bölgenin temizliğini kusursuz sağladı. Yine Tuzla  Belediyesi Sağlık İşleri’ne bağlı ambulans ve sağlık ekibi de pist içerisinde hizmet verdi.

 

YAZICI: “İLGİDEN MEMNUN OLDUM”

         Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bu yılki yarışlara gösterilen yoğun ilgiden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Bilet fiyatlarındaki indirimin seyirci sayısını artırdığını vurgulayan Yazıcı “İki yıldır bunu savunuyorum. Bilet fiyatlarındaki indirim seyirci sayısını artıracaktı, öyle oldu. Şimdi yine tekrarlıyorum: İstanbulpark yılda sadece bir kez Formula1 yarışlarıyla sınırlı kalmamalı. Bu muazzam tesisler yıl içerisine yayılmış çeşitli faaliyet ve etkinliklerle daha aktif hale getirilebilir. Örneğin Ekstra yarışlar, fuarlar ve konserler yapılabilir. Biz belediye olarak bu tesislerin daha rantabl kullanılması için elimizden gelen tüm yardım ve desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

 

 

Galeri
📆 31 Mayıs 2010 Pazartesi 11:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR