MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması’nı Kazananlar Belli Oldu!
Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması’nı Kazananlar Belli Oldu!


 IGLO’nun ana sponsorluğunda, Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu’nu tarafından düzenlenen “Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması”nı kazananlar, 21 Mayıs’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

 

Sinema alanındaki yeni atılımları ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından IGLO’nun ana sponsorluğunda SE-SAM ve Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen çocuk temalı “ULUSAL KADIKÖY KISA FİLM YARIŞMASI”nı kazananlar belli oldu.

 

Ödül töreni, Lions Federasyon Başkanı Enver Canıtez ve Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması Proje Başkanı Nezahat Engin’in açılış konuşması ile başladı. Yarışmaya ana sponsor olan İglo’nun Marka Müdürü Mennan Gökçeimam gecede şöyle konuştu: “İglo olarak gençlere ve çocuklara çok önem veriyoruz. Çocukların ve gençlerin olduğu her projede yer almak bizim için çok önemli. İglo olarak benimsediğimiz misyon da çocukların sağlıklı beslenmesi ve balık yemesi. Çünkü çocuklar geleceğimiz.

 

Yapımcı ve reklamcı Nesteren Davutoğlu, yönetmen ve SE-SAM Başkanı Yılmaz Atadeniz, yönetmen ve senarist Yusuf Kurçenli, IGLO Türkiye Başkanı Caner Tunaman, tiyatro oyuncusu Dilek Türker, Uluslararası Lions Kulüpleri Md 118 Konsey Başkanı Kazım Kocadağ, tiyatro ve sinema oyuncusu İzzet Günay’dan oluşan jüri, “XPerimental” kısa filmiyle Ethem Özgüven’i 1’inci seçti.

 

Tan Tolga Demirci “Harikalar Diyarı” ile 2’nci, Mehmet Güven “Ateş Böcekleri” ile 3’üncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini jüri başkanı ünlü tiyatro oyuncusu Dilek Türker verdi.

 

“XPerimental” adlı kısa filmle 1’inci olan Ethem Özgüven, New York Woodstock Yüksek Sanat Okulu, Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde eğitim aldı. 1962 doğumlu Özgüven, Bilgi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

 

 

Tan Tolga Demirci, “Harikalar Diyarı” ile 2’nci oldu. 1975 doğumlu Demirci, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı Görüntü Yönetmenliği mezunu. 1999 yılında ilk kısa filmini çeken Demirci, halen Kadir Has Üniversitesi’nde “Deneysel Sinema” üzerine ders veriyor.

 

Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Mehmet Güven ise “Ateş Böcekleri” adlı kısa filmle üçüncü oldu.

 

Jüri mansiyon ödülünün sahibi, “Hangi Savaş” kısa filmiyle Güven Çelik ve Fatih Sezgin oldu.

 

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Feridun Karakaya’nın anısına verilen ödül, “Güneşin Karanlığı” ile Ayşegül Yadigar’a gitti.

 

Bu yıl Antalya Uluslar arası Korolar Festivali’nde 1. Olan ve Ln. Nesibe Müsevitoğlu önderliğinde, Şef Özcan Sönmez yönetiminde 2008 yılında kurulan  Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri Oda Korosu da  gecede verdikleri konser ile büyük beğeni kazandılar.

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 25 Mayıs 2010 Salı 13:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR