MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Toplum » ‘’Kadıköy Flamenko Topluluğu” CKM’de izleyici ile buluştu
‘’Kadıköy Flamenko Topluluğu” CKM’de izleyici ile buluştu


“Kadıköy Flamenko Topluluğu”nun  davetlisi olarak  İspanyadan Türkiye’ye gelen    Cante :Lucas Ortega ve grup dansçıları  Caddebostan Kültür Merkezi’nde muhteşem bir konser ve hafızalardan silinmeyecek  bir gösteri gerçekleştirdiler.

Caddebostan Sahil Lions Kulübü’nün düzenlediği gecede;  Baile : Demet Tekin, Aysu Melis Bağlan, Beste Benzer, Naz Deniz Sarpkaya, Özge Çakır, Cevriye Ünal, İpek Sözbir, Sultan Işık, Seda Ersoy; Guitarra : Dinçer Dedeoğlu, Tuncay Soyaltın; Bajo : Ramazan Sarı; Cajon : Yiğit Sulaoğlu yer aldılar.

Flamenko’nun büyülü müziğinden örnekler sunan grubun  solistlerinin yanı sıra, dansçılarının başarılı performansları ve kıyafetleri göz doldururken, izleyiciler İspanyaya kısa bir yolculuk yaptılar.

 

Grubun sanat danışmanı Tuncay Soyaltın grupları ve çalışmaları hakkında bilgi verirken; İspanyol sanatçının Türkiye’ye  geliş hikayesini şöyle anlattı “-Lucas Ortega İspanya’da Flamenco Okulu öğrencisi ve profesyonel bir sanatçıdır. Daha evvelden tanışmış olduğumuz Lucas’ı Türkiye’ye davet ettik. Mayıs ayında zaman açısından problemi olmadığından bizi kırmadı ve bizi ziyaret etti. Bu zamanı çeşitli konser ve çalışmalarla süsledik. Kendisi grubun bir üyesi haline gelmekten büyük bir keyif almaktadır. Türkiye de Flamenco’nun bu kadar sevildiğini gördükten sonra, daha çok burada bulunacağını ve bizlerle beraber olacağını dile getirmektedir. İlçemizdeki ortamı ve arkadaşlığı çok beğenen Ortega, bundan sonra da katkılarını sürekli sunacağını belirtmektedir. Bundan sonra da Flamenco kültürü doğrultusunda kendisi ile sıklıkla beraberliklerimiz olacaktır. Önümüzdeki günlerde sizlerle, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ de buluşacağız. 28 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30 da başlayacak olan “FLAMENKONUN İZİNDE” adlı konserimize hepinizi bekliyoruz. Bu konserimizde Flamenko müziği ve danslarını daha geniş bir biçimde tanıma fırsatı elde edeceksiniz” Dedi.

Gecenin sonunda gruba ve İspanyol sanatçıya hayranlığını ifade eden Lions Kültür ve Sanat Komitesi Başkanı Ln. Nesibe Müsevitoğlu; Cante :Lucas Ortega’ya bir teşekkür belgesi verdi ve Caddebostan Sahil Lİons Kulübü olarak 2011 Yılını Flamenko yılı olarak ilan ettiklerini, bu vesile ile İspanya ile ilişkilerini güçlendireceklerini belirtti. Bu konuda grubun sanat danışmanı ve Caddebostan Sahil Lions Kulübü Üyesi Ln.Tuncay Soyaltın’ın şimdiden çalışmaları başlattığını, ilk olarak İspanya’dan bir Lions kulübü ile Caddebostan Sahil Lİons Kulübü’nün ikizleşme çalışmalarının başlatılacağını sözlerine ekledi.

İspanyol müziği ve dansına ilgi duyanlar, 28 Mayıs 2010, saat:20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde  gerçekleştirilecek “FLAMENKONUN İZİNDE” adlı konserde  bulunmayı unutmasın.

Galeri
📆 25 Mayıs 2010 Salı 13:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR