MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Noter Sokak yeni imajıyla beğenildi
Noter Sokak yeni imajıyla beğenildi


Kadıköy Belediyesi’nin, “Butik belediyecilik” ilkesi çerçevesinde ele aldığı ve yeni özel bir prestij kazandırmayı amaçladığı Noter Sokak’taki çalışmalar tamamlandı. Baştan aşağı yenilenen  Noter Sokak,  yeni imajıyla semt sakinlerinden tam not aldı.

Kadıköy Belediyesi tarafından yeni bir bakış açıyla ele alınan ve kısa sürede tamamlanan Noter Sokak, sokakta düzenlenen bir şenlikle adeta görücüye çıktı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy Belediyesi Meclis üyeleri, sokağın yenilenmesinde çalışan belediye ekipleri, mahalle sakinleri ve Kadıköylülerin katıldığı etkinlikte, Küba’lı müzik dans grubu hem şarkıları hem de danslarıyla izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Sokak sakinleri, sokağın yeni görünüm ve imajına tam not vererek, etkinliği izleyen ve esnafı ziyaret eden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e teşekkür ettiler.

 

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de ilk kez “butik belediyecilik” ilkesi ile bir sokağı ele alıp, semt sakinleriyle bir araya gelerek uygulanacak planı kararlaştırdıklarını kaydederek, butik belediyecilik anlayışını yansıtan Noter Sokağın, Kadıköy Belediyesi için çok büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Öztürk şöyle dedi:

“Noter sokak örnek bir sokak oldu. Çünkü ilk kez bu sokağı semt sakinleriyle ele aldık. Bu sokak aynı zamanda butik belediyecilik anlayışı ile ele alıp yenilediğimiz bir sokak olarak diğer  sokaklara da örnek olacak.  Bu nedenle seçilen malzeme, yapılacak işçilik ve uygulanan projenin en iyi olmasına dikkat ettik.  Aslında imar planı ile belediyelere verilen bir yetki var. Yani mahalle sakinlerine sorulmaksızın, bahçe duvarları ve sokakla ilgili düzenleme yetkisi veriliyor. Ancak biz Mahalle sakinlerimizi zor duruma sokmamak için tüm apartman önlerini kendimiz yaptık, sokak sakinlerinden maddi anlamda hiç bir şey talep etmedik. Ancak bu sokak onların olduğu için ve onlar tarafından kullanıldığı için tabii ki görüş ve önerilerini de aldık. Tamamen belediye bütçemizden harcamaları yaparak projeyi kısa sürede tamamladık. Aydınlatma direkleri ve alt yapı elamanlarının en iyisini seçtik ve semt sakinlerinin istekleri doğrultusunda manolya ağaçları kullandık. Her anlamda çok güzel ve örnek bir sokak oldu. Semt sakinlerinin de beğenilerini iletmeleri bizi ayrıca mutlu ettik. Bu sokağımız gören başka sokak sakinleri de gelip aynı şekilde talepte bulundular. Bundan sonra da diğer sokaklarımızı bu anlayışla yeniden ele alıp düzenleyeceğiz. Noter Sokak, semt sakinlerinin de beğeneceği, çeşitli etkinliklerin yapılacağı, müzik ve sanat aktiviteleriyle hareketlenecek”

Galeri
📆 12 Mayıs 2010 Çarşamba 17:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR