MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Adalar Satranç Turnuvasında Büyük Çekişme
Adalar Satranç Turnuvasında Büyük Çekişme


Türkiye Satranç Federasyonu, Adalar Belediyesi ve Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Mayıs Cumartesi günü yapılan satranç turnuvası ilkokul öğrencilerin büyük çekişmesine sahne oldu.

 
Büyükada 125. Yıl Atatürk Ortaokulu’nda yapılan turnuvaya 60 ilkokul öğrencisi katıldı. Turnuvada; Orhan Nişancı birinci olurken, Batuhan Özkan ikinci, Kerimcan Balcı üçüncü, Kızlar sıralamasında; birinci Begüm Gönenç, ikinci Feyza Torun, üçüncü Hülya Suden Çetin oldu.
Bu yıl ilk defa yapılan satranç turnuvasında ödül olarak dereceye giren öğrencilere kupalarıyla birlikte bisiklet ve tablet bilgisayar verildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere madalya ve katılım belgesi verildi.

 
Turnuva direktörü ve satranç hakemi olarak görev yapan Şeref Sarıkaya, çocuklarda satranç sporunun sevdirilmesinin çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi. “tüm imkânsızlıklara rağmen turnuvanın düzenlenmesinde büyük katkıları olan Adalar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Cihan Bingöl ve Recep Kızılırmak hocalarımıza da çok teşekkür ederim. Adalarımızda satranç turnuvası yapılabilmesi için sponsor bulunması gerekiyor. Bu da adalar için hiç de kolay değil. Bu spora istekli çok sayıda oyuncu olmasına rağmen sponsor bulamadığımız için satranç etkinlikleri düzenleyemiyoruz. Bu sebeple adalarımızda bulunan kulüp ve derneklerden yardımlarını bekliyoruz. Adalar ilçesinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde bu spora ilgi duyan kişilerde önemli derecede artış sağladık. Bu turnuvaya 185 öğrenci katılmak istemesine rağmen 60 öğrenciyle sınırlandırmak zorunda kaldık. Velilerinde ilgisi bizleri ayrıca mutlu etti. Umarım bundan sonra düzenleyeceğimiz turnuva daha geniş katılımlı olur”

unnamed-2
Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya yarışan tüm öğrencileri tebrik ederek böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi. Satranç sporunun bireye olan faydalarını herkesin bildiği bir spor olduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya “Adalı çocuklarımızın böyle bir turnuvada yarışmaları da bizleri ayrıca mutlu etti. Umarım adalarımızda bu tür yarışmalar daha sık gerçekleşir” dedi.

Galeri
📆 27 Mayıs 2014 Salı 17:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR