MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Marmara Üniversitesi Spor Klübü Korfbol Takımı Europa Shield Yolunda!
Marmara Üniversitesi Spor Klübü Korfbol Takımı Europa Shield Yolunda!


Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu tarafından 16-20 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Büyükler Korfbol Şampiyonası’nda 2. olan Marmara Üniversitesi Spor Klübü Korfbol Takımı Europa Shield’e doğrudan katılmaya hak kazandı.

 
5 gün boyunca çeşitli illerden 8 takımın mücadele verdiği Türkiye Büyükler Korfbol Şampiyonası finalinde Kocaeli Üniversitesi SK ile karşı karşıya gelen Marmara Üniversitesi SK, turnuvayı 2. olarak tamamladı.

 
Elde ettiği başarıyla Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmeye hazırlanan Marmara Üniversitesi SK Korfbol Takım Menajeri Lale Güler, “Çok güzel bir turnuva dönemi geçirdik ve şampiyonayı 2. olarak tamamlayıp Avrupa’nın güçlü takımlarının yer aldığı Europa Shield’e katılma hakkı kazandık. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum. Ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek için hazırlıklarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Hedefimiz her takım gibi güzel sonuçlarla ülkemize dönmek” dedi.

Her yıl Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen korfbol takımlarının mücadele verdiği Europa Shield, 2015 Ocak ayında düzenlenecek. Avrupa’nın güçlü takımlarının yer alacağı şampiyonada Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanan Marmara Üniversitesi SK, aynı zamanda Europa Shield’e katılan ilk Türk Takımı olacak.

📆 27 Mayıs 2014 Salı 16:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR