MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Toplum » TSD 54. Yılında Ataşehir’de
TSD 54. Yılında Ataşehir’de


 

Türkiyenin En Eski ve Köklü Engelli Derneği’nden Ataşehirli Engellilerimize Yeni Şube Geliyor.

 

 

Ataşehir İlçemizdeki 17 Mahallede ikamet eden 1947 Engelli ve ailelerimizin hizmetine TSD Ataşehir Şubesi Geliyor.

 

Bölgemizin ilk ve tek Engelliler Derneği olan Kadıköy (Erengazi) Sakatlar Derneği adıyla hizmete giren ilçe olduktan sonra  Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği adını alarak başarılı hizmetlere adını yazdıran dernek başkanı Birol EKŞİ den bölgemizdeki Engelli Arkadaşları ve Ailelerine yeni bir hizmet Merkezi kurulması için ilk adım geldi.

 

Başkan EKŞİ Bir süre Şube başkanlığını yaptığı TSD ailesini Ataşehir’e taşıyor. Ataşehir Belediye Başkanlığı ve TSD Genel Merkezi işbirliği ile yakında Ataşehir TSD Şubesi hizmete gireceğinin müjdesini verdi. Ataşehir Engelliler Derneğimizi TSD ATAŞEHİR  Şubesi olarak birleştiriyoruz. Bu şekilde Bölgemizin En eski ve tek engelli derneği ile Türkiyenin  En Köklü Derneği birleşmiş olacaktır.

 

 

Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İLGEZDİ ‘nin bölgemizde faaal olarak hizmet verebilecek olan TSD Genel Merkezinin Şubeliğini açılması için yer tahsisi konusunda tam desteği ile TSD Genel  Başkanı Sayın Şükrü BOYRAZ’In büyük katkıları ile bölgemizde 17 Mahallede ikamet eden 1947 engelli birey ve 1230 okuyan engelli kardeşlerimiz ve ailelerine en kapsamlı şekilde hizmet verileceğini belirtmiştir.Yer tahsisi için resmi muracatlarının tamamlandığını Belediye Başkanı Sayın Battal İLGEZDİ nin uygun görüşleri verildikten hemen sonrası hizmetlere başlanacaktır.

 

 

Etiketler: , ,
📆 05 Mart 2014 Çarşamba 10:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR