MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Görmez ”Bu tartışmalar Afrika’da kalbi yaslı, gözü yaşlı insanları sevindirmiyor.”..

Görmez ”Bu tartışmalar Afrika’da kalbi yaslı, gözü yaşlı insanları sevindirmiyor.”..Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Libya Din İşleri ve Evkaf Bakanı Ali El Beşir Hamuda ve beraberindeki heyet ile görüştü.

Görüşme sonrası Anadolu Ajansı muhabirinin ‘Kamuoyunda son dönemde dini terimlerle de tartışılan bir konu var. Dini argümanların olduğu konuyla ilgili siz hep suskun kaldınız. Bu dönemdeki suskunluğunuzu kamuoyu merak ediyor. Bu konuda açıklamanız nedir?’ sorusu üzerine konuşan Başkan Görmez, şunları söyledi;

 

 

Bu tartışmalarAfrika’da kalbi yaslı, gözü yaşlı insanları sevindirmiyor…”

 

Bu gibi hallerdeSevgili Peygamberimizin (SAS) “Ya hayır konuşun ya susun” öğretisine göre hareket etmek daha hayırlıdır. Ancak olup bitenlerden dolayı hem bir Müslüman olarak hem de milletimizin yüce değerlerine hizmet eden güzide bir müessesenin mensubu olarak fevkalade üzgün olduğumu kalben hüzün duyduğumu ifade etmek isterim.

 

Çünkü olup bitenler Libya’da ülkelerini yeniden imar etmeye çalışan Ömer Muhtar’ın çocuklarını sevindirmiyor.

 

Çünkü olup bitenler Afrika’da kalbi yaslı, gözü yaşlı insanları sevindirmiyor. Çünkü olup bitenler, nefret yüklü tartışmalar, öfke yüklü dualar gönül coğrafyamızda milletimize umut bağlayan kardeşlerimizin umutlarını arttırmıyor.

 

Çünkü olup bitenler kutuplaşmalar, yüce dinimiz etrafında yapılan tartışmalar yanı başımızda Suriye’de varil bombalarıyla katledilen çocukların feryadını dindirmiyor.

 

Herkesi kin, öfke ve güç tutkusu ateşini söndürmeye davet ediyorum…”

 

Herkesi kin, öfke ve güç tutkusu ateşini söndürmeye davet ediyorum. Herkes öfke ateşine bir kova su döksün. Elinde kovası yoksa İbrahim’in ateşini söndürmeye giden karınca misali avurtlarında öfke değil su taşımaya davet ediyorum.

 

Hukuka intikal eden konularda da hakkın ve adaletin tecelli etmesini diliyorum.”

 

 

📆 25 Aralık 2013 Çarşamba 13:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR