MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Caferağa, Flaş, Spor, Toplum » İstanbul’da Tesis Seferberliği
İstanbul’da Tesis Seferberliği


 

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, İstanbul’un üç farklı ilçesinde 6 farklı tesisin modernizasyonunu yaparak ilçe gençliğinin hizmetine sundu. Kısa bir süre önce İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne atanan İbrahim İlhami Koç, işe hızlı başladı.

 

Göreve gelir gelmez, bir dizi yeniliği hayata geçiren ayrıca ilçe müdürleriyle seri toplantılar düzenleyerek İstanbul’un spor tesisleri hakkında bilgiler alan Koç, ilk etapta 3 farklı ilçedeki spor tesisinin yenilenmesini gerçekleştirerek ilçe gençliğinin hizmetine sundu.

 

İlk önce işe Fatih’teki tarihi Vefa Stadı ve Namık Sevik Statlarının yenilenmesini yaptıran İbrahim İlhami Koç, daha sonra Çatalca’da üç tesisin modernizasyonunu gerçekleştirdi. Çatalca Kale içi Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası ile Çatalca Gençlik Merkezi İkmal İnşaatlarını tamamlayan İl Müdürlüğü, daha sonra Kadıköy’de yıllarca ilçe gençliğinin adresi olan Caferağa Spor Salonu’na al attı.

 

Kadıköy’deki Caferağa Spor Salonu’nun özellikle duş ve tuvaletlerinin yanı sıra konferans salonunun yenilenmesi yapılarak hizmete sokuldu.

 

Tüm bu altı tesislerin yenilenmesi için 1.542.420 milyon TL’nin harcandığını ifade eden il müdürlüğü yetkilileri, İstanbul’un diğer ilçelerindeki spor tesislerinde de inceleme altına alındığını yapılması gereken tüm işlerin en kısa sürede sonlandıracağını söyledi. 

 

İSTANBUL DEMEK TÜRKİYE DEMEK

 

İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, İstanbul’un her alanda olduğu gibi spor ve gençlik alanında da tüm iller içinde lider konumda bulunduğuna dikkat çekerek, “İstanbul demek Türkiye demek. Biz İstanbul’a hizmetin kutsal bir iş olduğuna inanıyoruz. Geçmişte farklı kurumlarda yaptığım hizmet anlayışını İstanbul’da daha da artırarak devam ettiriyoruz. İstanbul gibi bir metropolde hizmet etmenin kıvancını yaşıyorum. Tüm ekibimle birlikte gece gündüz demeden İstanbul gençliğine hizmet için varız” dedi.

 

Koç, üç ilçede yapılan spor tesislerinin modernizasyonuyla ilgili olarak ise şu bilgileri verdi:

“Çatalca’da Kaleiçi Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası’na 475.860TL harcanarak pırıl pırıl bir hale getirildi. Yine Çatalca Gençlik Merkezi Dönüşümü için ise 522.560 TL harcayarak her iki tesisi de ilçe gençliğinin hizmetine sunuldu. Bu iki tesis benden önceki dönemlerde ihale edilmiş ve bitirilmişti. Ayrıca Fatih İlçemizde bulunan ve yıllara meydana okuyan tarihi Vefa Stadı da eksikleri giderilerek modern bir hale getirildi. Yine Fatih’te Namık Sevik Stadı’nın modernizasyonu için 314.000 TL para harcandı. Kadıköy Gençliğinin Spor Merkezi olan Caferağa Salonu’nda ise soyunma odaları, hakem odaları, seyirci tuvaletleri yenilendi. Ayrıca yeni idari binalar yapılarak eski köhne görüntüler ortadan kaldırıldı. Salonda bulunan tüm elektrik ve makine tesisatları yenilendi. Tüm bu işlemler için ise 230.00 TL para harcandı.”

📆 06 Aralık 2013 Cuma 09:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR