MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » İstanbullu turizmciler bir arada
İstanbullu turizmciler bir arada


Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar (TUROB) Birliği’nin geleneksel öğle yemeği, Renaissance Polat İstanbul Hotel’de açılış kokteyli ile başladı.

TUROB’un geleneksel öğle yemeği 28 Kasım Perşembe günü, Renaissance Polat İstanbul Hotel’de, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TUROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, TUROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir, yönetim kurulu üyeleri ve birçok basın mensubunun katılımıyla başladı.

Geleneksel öğle yemeğinin ardından TUROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır açılış konuşmasını yaptı.

İstanbul’da turizm alt yapısının daha fazla gelişmesi gerektiğini söyleyen Bayındır, TÜİK verilerine göre İstanbul’un turizmdeki başarılarından bahsetti. Verilerden edinilen bilgie göre 998 bin 440 kişi, turistik gezi için İstanbu’a geldi. İstanbul’da bulunan turist sayısı ilk on ayın verilerine göre, yüzde 11,9 oranında arttı.

Bayındır; “Beklentileri karşılayan bir yapı olmak için, doğru hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Planlama ve projelendirme durumunda İBB’nin ulaşım turizmine yaptığı yatırımlardan yararlanıyoruz. İstanbul’un turistik meydanı ulaşımın kolaylaşması sayesinde genişliyor. Yatırımlarımız ve alt yapı çalışmalarımız sürecek. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bayındır’ın ardından, geçtiğimiz ağustos ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Cumhur Güven Taşbaşı, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. 2002 yılından beri İstanbul’da bulunduğunu bildiren Taşbaşı, turizm sektörünün en dinamik, en medeni, en güvenilir sektör olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.

“Amacımız turistlere ve İstanbullular’a hizmet sunmak”

2004 yılında Turizm Değerlendirme Platformu’nda yapılan toplantılar sayesinde İstanbul’un gelişmesi olgusundan bahsettiklerini hatırlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a yapılan tüm çalışmaların aynı zamanda Türkiye turizminin gelişmesine de büyük katkı sağladığını söyledi.

Açıklama: H:\IST.AJANSI ANTETLI CONV“Tüm dünya Türkiye’den söz ediyor”

İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi tanıtan bütün projeleri desteklemeye hazır olduklarını belirten İBB Başkanı Topbaş, “Buraya gelmeden önce süs bitkiler fuarında bulundum. Bu alanda da dünyada şuanda iki büyük fuardan biri haline gelmiş durumdayız. Yurt dışına açılımda tüm dünyanın Türkiye’den her alanda bizden söz etmesini sağlıyoruz.” dedi.

 

📆 29 Kasım 2013 Cuma 09:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR