MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » İDSO’da Sonbahara Veda Konseri

İDSO’da Sonbahara Veda Konseri 

İstanbul bu sene güzel bir sonbahar yaşadı. Şimdi müzikle sonbahara veda edip, kışa merhaba deme zamanı…

 

Bu sene sonbahar, yazın son günleri gibi geçti. Yazlıklar yeni yeni kaldırılıp, sonbahar giysileri henüz yerini almıştı ki sonbahara veda etme zamanı geldi çattı. Müzik de hayata aynı mevsimler gibi etki ediyor. Bir bakmışsın tüm bedeni yakıp kavuruyor aynı yaz gibi; bir bakmışsın melankolik bir ruh haline sokuyor tıpkı sonbaharda dökülen yapraklar gibi ya da yüzde güller açtırıyor aynen baharda açan çiçekler gibi. Bu mevsim geçiş dönemine rastlayan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası 29 Kasım konseri SONBAHARA VEDA’ya konseptini taşıyor.

Richard Strauss’un “Obua Konçertosu” ile başlayacak olan konser, Gabriel Fauré’nin en önemli eserlerinden biri olan “Pavane” ile devam edecek. Finalde Edward Elgar’ın gizemlerle örülmüş eseri “Enigma Çeşitlemeleri, Opus 36” izleyicilere muhteşem bir gece yaşatacak.

Konseri “Amadeus” dergisinin Kasım 2009 sayısında yer alan ünlü şef Giancarlo De Lorenzo yönetecek. Konserin solisti ise yurtdışında verdiği konserler üzerine Washington Post ve Baltimore Sun gazetelerinin müzik eleştirmenlerinden “cezbeden tonu ile derin bir cümle anlayışı olan, hünerli bir müzisyen”, “virtüöz bir konçerto yorumu”, “dokunaklı”, “müthiş”, “güzel bir vibrato ile kıvrak, çok yönlü bir ses”, “olağanüstü bir performans” şeklinde övgüler alan Obua virtüözü Fatma Dağlar.

 

Tarih  : 29 Kasım 2013, Cuma

Yer     : Fulya Sanat Merkezi

Saat    : 20.00

Etiketler: , ,
📆 27 Kasım 2013 Çarşamba 12:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR