MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kozyatağı, Kültür-Sanat, Toplum » Kültürler Şehri Mardin Fotoğrafları İstanbul’da Sergileniyor
Kültürler Şehri Mardin Fotoğrafları İstanbul’da Sergileniyor


Fotografine Fotoğraf ve Gezi Kulübü üyeleri tarafından 11-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sergilenen Mardin fotoğrafları büyük ilgi gördü.
Sergide Yüksel Altun, Uğur Demirden, Canan Yaşar, Engin Gündüz, Nazan Demiryürek, Evren Demiryürek, Gülgen Doğan, Sermin Köksal, Mükerrem Batum, Şevki Silan, Ceyhun Can, Mete Zaralıoğlu, Salih Olgunman, Edibe Özkardeşkaya ve Sinan Gürlen’in fotoğrafları yer alacak.

 

2013-11-04-kulturler-sehri-
“TÜRKİYE’NİN BİRÇOK YERİNİ GEZDİK AMA MARDİN BİR BAŞKAYDI”
Sergiyi düzenleyen fotoğrafçılar, ”Türkiye’nin birçok bölgesinde projeler yaptık. Fakat Mardin bir başkaydı. Bizi mimarisiyle, kültürleriyle, görkemiyle etkiledi. Mardin’e fotoğrafçı gözüyle, bir daha baktık. İlk önce Mardin dışında sergilendirilmeliydi. 16 fotoğrafçı, 45 fotoğrafla katıldık. Sergiyi açmamızın amacını Mardin’in bizi etkilemesi, tanıtımına katkıda bulunmak, güzellikleri paylaşmak olarak özetleyebiliriz. Mardin’i; mimari, yaşam, el sanatları, dini mekanları ile anlatmaya çalıştık. Mardin, Midyat, Savur, Dara’dan fotoğraflar yer alıyor” dedi.

SATIŞ GELİRLERİ ÇOCUK ESİRGEME KURUMU’NA BAĞIŞLANACAK
İstanbul Kozyatağı Kültür Merkezi’nde 17 kasım’a kadar Mardin güzellikleri sergilenmeye devam edecek. Sergiyi düzenleyen fotoğrafçılar bu serginin arkasından 2014’de İstanbul Avrupa yakasında ve Mardin’de iki sergi daha yapacaklarını söyledi. Mardin’de yapılacak olan serginin geliri Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlanacak.
İSTANBUL (İHA)

Galeri
📆 13 Kasım 2013 Çarşamba 12:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR