MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » EĞİTİM- BİR- SEN Öğretmenleri Yine Unutmadı
EĞİTİM- BİR- SEN Öğretmenleri Yine Unutmadı


EĞİTİM- BİR- SEN İlk Atama İle İlçemize Gelen

Öğretmenleri Yine Unutmadı

Her geçen gün yeni bir çalışmayla eğitim çalışanlarının başta olmak üzere tüm Sultanbeyli halkının gönlünde yer etmeyi başaran Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Temsilciliği, ilçemize yeni atanan öğretmenler, okul idarecileri, okul temsilcileriyle bir araya geldi.

Yaklaşık 350 kişinin katıldığı toplantıda Eğitim-Bir-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundular. Bununla beraber onur konuğu olarak Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ertaş ve Fesih Sönmez ile Adalar ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Altınöz, Sultanbeyli Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Bayram Ekşi, Özel Birikim Koleji Müdürü Sefer Temel, Özel Tam Destek Rehabilitasyon Merkezi sahibi Muhammed Baki Minaz, birçok Okul Müdürü ve Eğitim Bir Sen Okul Temsilcilerinin de hazır bulundular. Programa Sultanbeyli’nin yerel basını da yoğun ilgi gösterdi. Program bütün heyecanı ile sıcak bir atmosferde devam etti.

 

Sultanbeyli’nin güzide mekanlarından biri olan ‘Salon Beyaz Köşk’te’ yeni atanan öğretmenleri bir araya getiren Eğitim-Bir-Sen geçen sene de benzer bir etkinlik düzenlemişti. Öğretmenlere adeta kucak açarak ilçemize uyum sağlamaları noktasında ciddi destekler sağlamış ve öğretmenler yeni ortamlarına hiç yabancılık çekmemişti. Bu şekilde hem yeni bir ilçede yaşıyor olma hem de ilk defa öğretmenliğe başlamış olmada üzerlerinde hissettikleri stresin yok olmasında Eğitim-Bir-Sen’in düzenlediği oryantasyon çalışmaları çok etkili olmuştu.

Toplantıda söz alarak selamlama konuşması yapan Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Şit şunları söyledi: “ Hızla gelişmekte olan Türkiye’nin ve Sultanbeyli’nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu olarak tüm çiçeği burnunda öğretmen arkadaşımıza hoş geldiniz dileklerimizi iletiyoruz. Sultanbeyli eğitim camiası olarak genç ve dinamik yeni kadroların aramızda olmasından memnuniyet duyuyoruz. Sizlerle beraber nice eğitim çalışmalarına beraber imza atacağız. Bu amaçla bir ve beraber olmak adına bu akşam burada toplanarak tanışmak ve kaynaşmak istedik. Biz Türkiye’nin en büyük sendikası olarak gündem belirleyen, doğruya doğru yanlışa yanlış diyen, her zaman ve zeminde üyelerinin sonuna kadar arkadasın da olan bir sendikayız. Eğitim camiasında haksızlıklara dur diyen, milli eğitimin vicdanıyız. Doğruların haykırıldığı yerde kesinlikle biz varız. Bundan emin olabilirsiniz.” Dedi. Sendikanın ilçede ağırlığına vurgu yapan Şit şöyle devam etti:” Sizler sendika zırhına sahip olursanız, biliniz ki arkanızda Sultanbeyli’de 900, Türkiye genelinde 280.000 kişi var demektir. Biz biriz ve beraberiz. Tek yumruk olarak haksızlıkların başına ineriz. Gelin birlik olalım. Gelin sizlerle aramıza katılın gücümüzü katlayalım. Sizden güç alarak yine size hizmet edelim ve sizin hakkınızı sonuna kadar savunalım.”dedi.

Toplantının onur konuklarından olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Sönmez de bir selamlama konuşması yaptı. İlçemize yeni katılan öğretmenlere hoş geldiniz diyerek bazı öneri ve temennilerde bulundu. Eğitim Bir Sen İlçe Yönetimine böyle bir organizasyon dolayısı ile teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen 4 Nolu Şube başkanı Talat Yavuz, öğretmenlere hoş geldiniz dileklerinde bulunarak şöyle devam etti:”Türkiye’de sağduyu hareketinin en önemli temsilcisi Eğitim-Bir-Sen hareketidir. Türkiye’nin toplumsal yapısını iyi analiz eden, feraset sahibi, Hak’kı Hak bilip Hak’kın yanında olan, batılı batıl bilip batıldan uzak duran insanların oluşturduğu bir topluluk olarak bizler Eğitim-Bir-Sen’li olmanın gururunu taşıyoruz. Toplumun ihyacı olan özgürlük hareketlerinin başını çekerek, insanların müreffeh bir Türkiye hayalinin gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Bizler hem eğitime bakan yanıyla eğitim çalışanlarının özlük ve özgürlük haklarını savunuyor, hem de toplumsal sorumluluklarımızın farkında olarak ve hatta sınırları dahi aşarak bir insanlık örneği gösteriyoruz.” dedi. Programın çıkışında stajyer öğretmenlere uyumlarında katkı sağlanacağı düşünülen öğretmen hatıraları yarışmalarının her ilin birincisinin toplandığı kitap olan “Kelebeğin Rüyası” adlı kitap dağıtıldı. Program, hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

 

Etiketler: , ,
📆 03 Kasım 2013 Pazar 19:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR