MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Toplum » Sevgi Parkı’nın Temelleri Atıldı
Sevgi Parkı’nın Temelleri Atıldı


Sevgi Parkı’nın Temelleri Atıldı

Şişli Belediyesi ile 118-T Lions Yönetim Çevresi Federasyonu, engelli ve engelsiz çocukların ön yargılardan uzak şekilde bir arada oynayabilmeleri için ortak bir projeye imza attılar. “Sevgi Parkı” olarak adlandırılan oyun parkının temel atma törenine Şişli Belediye Başkan Yardımcıları Monik İpekel ve Vasken Cemil Barın ile Lions Uluslararası Başkanı Berry Palmer katıldılar.

31 Ekim 2013, İstanbul; Ayazağa’da 1725 metrekarelik bir alan tahsis ederek çevre bölgedeki engelli çocukların engelsiz çocuklarla ön yargıdan uzak bir şekilde beraber oynamalarını hedefleyen Şişli Belediyesi ile tüm çocukların eşit oyun hakkı olduğuna dikkat çekerek oyun parkını tasarlayan 118-T Lions Yönetim Çevresi Federasyonu 31 Ekim Perşembe günü Maslak-Ayazağa’da “Sevgi Parkı” projesinin temelini attılar.

Şişli Belediye Başkan Yardımcıları Monik İpekel ve Vasken Cemil Barın ile Lions Uluslararası Başkanı Berry Palmer’ın katılımlarıyla temeli atılan “Sevgi Parkı”, engelli olan ve engelli olmayan çocukların bir arada oynaması için özel olarak tasarlanan kum havuzlarından, spor ekipmanlarından, salıncaklardan, oyun gruplarından ve zihin geliştirici oyunlardan oluşan açık alan ile orman içi yapılaşmaya uygun “ağaç ev” tipinde 80 metrekarelik bir kapalı alandan oluşacak. Söz konusu kapalı alanda engelli tuvaletlerinden, bebek bakım odalarına, mutfaktan toplantı ve konferans salonlarına kadar tüm hizmetler ailelerin ve çocuklarının hizmetine sunulacak.

 

 

Nisan ayı sonunda tamamlanması planlanan “Sevgi Parkı”, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları  Sözleşmesi’nin en önemli maddelerinden biri olan oyun hakkını, insan hakları ve fırsat eşitliği ilkesi ile harmanlayarak engelli çocuklar ile engelsiz çocuklara aynı sahada oyun hakkı vermeyi amaçlıyor.

Etiketler: , , ,
📆 01 Kasım 2013 Cuma 15:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR