MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Toplum » Bosna Yeşilay’ı Kuruluyor

Bosna Yeşilay’ı Kuruluyor 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin uluslararası teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda kurulan Filistin Yeşilayı’ndan sonra Bosna Hersek’te de Bosna Yeşilayı’nın kurulması için imzalar atıldı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla Bosna Hersek’in Zenica şehrinde gerçekleşen Bosna Yeşilayı kuruluş protokolü imza törenine Saraybosna Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Redzo Causevic, Yeşilay Genel Başkanı M. İhsan Karaman, Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı M. Akif Seylan ve Bosna Hersek’te bağımlılıklarla mücadele eden bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Bosna Yeşilayı kuruluş protokolü Saraybosna Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Redzo Causevic ile Yeşilay Genel Başkanı M. İhsan Karaman arasında imzalandı. Karaman, Yeşilay’ın uluslararası çalışmalarının artarak devam edeceğini ve kardeş ülke Bosna Hersek’te Yeşilay’ın kuruluşunun örnek bir işbirliği olacağını söyledi. Karaman ayrıca Yeşilay’ın Türkiye’nin bir marka kuruluşu olduğunu ve bu markayı tüm dünyaya ihraç etme kararı aldıklarını söyledi. Genel Başkan Karaman konuşmasında ‘ilk olarak geçtiğimiz aylarda Filistin Yeşilayı’nın kuruluşunu gerçekleştirdik. Şimdi ikinci durağımız Bosna Hersek oldu. Bu bizim Bosna Hersek ve Türkiye kardeşliğine verdiğimiz önemin de bir nişanesidir’ dedi.

İmza töreninde konuşan Prof. Causevic Bosna’nın Yeşilay’a ihtiyacı olduğunu ve bütün gayretiyle Bosna’da bağımlılıkların yaygınlaşmaması için çalışma yapacağını belirtti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla bu protokolün daha da anlamlı hale geldiğini söyleyen Causevic, “Bosna’da uyuşturucu ile mücadelede yapılması gereken çok şey var. Bosna Yeşilayı’nın kurulmasıyla bizler yüz yıllık bir cemiyetin tecrübesini ülkemize taşımış olacağız” dedi.

Protokol imza töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç “Yeşilay gibi kıymetli bir kuruluşumuzun Bosna’da kurulacak olması, bu kuruluşumuzun buradaki çalışmasına kendisini yakından tanıdığımız Prof. Dr. Redzo Causevic kardeşimizin refakat etmesi ve bizim böyle bir anlamlı protokole şahit olmamız çok sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Bosna Yeşilay’ının kuruluş çalışmaları Zenica’da yapılan imza töreniyle başlamış oldu.

Etiketler: ,
📆 25 Ekim 2013 Cuma 12:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR