MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Vanlı çocuklar için bir mont bir bot kampanyası
Vanlı çocuklar için bir mont bir bot kampanyası


Kadıköy Belediyesi, Van depreminde yıkılıp yeniden yapılan Adıgüzel Köyü Nadide İnan İlkokulu’nun minik öğrencileri için “mont ve bot” kampanyası başlattı.

Kadıköy Belediyesi’ne sosyal medya aracılığıyla ulaşıp, kış koşullarında okullarına mont ve bot giymeden gelen çocuklara yardım edilmesini isteyen okul öğretmeninin girişimiyle başlayan yardım kampanyası 11 Ekim Cuma gününe kadar sürecek. Kampanyaya katılmak isteyenler Kadıköy Belediyesi’nin 0216 444 55 22 numaralı çağrı merkezini arayarak ihtiyaç sahibi çocukların yaş ve beden ölçülerini alabilecekler. Kampanyanın en önemli ayrıntısı ise yardımseverlerden para kabul edilmemesi; sadece mont ve bot istenmesi.

Kampanya hakkında bilgi veren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Van Depreminin yaralarını sarmak için daha önce Kadıköylülerin  yaptıkları kampanya ile  Van’a tırlar dolusu yardım malzemesi ulaştırdıklarını belirterek şunları söyledi:

“Van depreminin yaraları ne yazık ki tam olarak sarılamadı. Depremde yıkılan Adıgüzel Köyü ilkokulu, Nadide İnan adlı bir hayırsever tarafından tekrar yaptırılıp bu yıl hizmete sokuldu. Ancak öğrencilerinin bir çok ihtiyacı var. Bize ulaşan okul müdür ve öğretmeni özellikle çocukların kışlık bot ve mont kaban ihtiyacını dile getirdi. Biz de hemen bu iki büyük ihtiyaca yoğunlaştık. Sadece bot ve mont kabul ediyoruz.6-12 yaş arası çocukların beden ölçülerine göre kampanyaya katılanlardan yeni mont ve bot almalarını istiyoruz. Bu özel kampanya 11 Ekim -cuma gününe kadar sürecek. Bayram öncesi hızla,  çocuklarımıza bot ve montlarını göndereceğiz. Hem bayramı sıcak geçirecekler, hem de okullarına giderken üşümeyecekler. Katılmak isteyenler belediyemizin Çağrı Merkezi’ni arayarak bot ve mont beden ölçülerini alabilirler. Fazla katılım olursa gelen bot ve montları çevre köy okullarına da kısa sürede ulaştıracağız. “

Kadıköy Belediyesi’nin Vanlı çocuklar için başlattığı bot ve mont kampanyası sosyal medyada #VanİçinBirMontBirBot çağrısıyla da duyuruluyor.

 

 

Etiketler: ,
📆 07 Ekim 2013 Pazartesi 12:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR