MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Sağlık, Toplum » Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 15 yaşında
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 15 yaşında


 

Omurilik felçlilerine yönelik yaptığı pek çok çalışmayla hizmet veren sivil toplum kuruluşu Türkiye Omurilik Felçlileri (TOFD), 15. kuruluş yıldönümünü KLK Yapı’nın katkılarıyla kutladı.  Baltalimanı Port Axe’de gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça yoğundu.

Omurilik felcini engellemek, erişilebilirlikteki engelleri ortadan kaldırmak ve omurilik felçlilerine yönelik faaliyetlerde bulunabilmek amacıyla 1998 yılında kurulan Türkiye Omurilik Felçlileri (TOFD), 15. yılını Baltalimanı Port Axe’de kutladı. KLK Yapı’nın katkılarıyla gerçekleşen geceye sektörden davetlilerin yanı sıra pek çok ünlü isim de katıldı. Hakan Şükür’ün eşi Beyda Şükür, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, Banu Noyan, Burçin Orhon, Süheyl Uygur, Recep Aktuğ ile Yasemin Bozkurt’un katıldığı ve sunuculuğunu Çiğdem Tunç’un yaptığı gecede Enbe Orkestrası da sahne aldı.

Akülü tekerlekli sandalye ve plastik kapak kampanyası gibi pek çok çalışmaya imza atan ve 2004 yılında Başbakanlık Onur Ödülüne layık görülen TOFD’nin düzenlediği gecede TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş geceye özel bir açılış konuşması yaptı. TOFD olarak bu güne kadar binlerce projeyi hayata geçirdiklerini belirten Ramazan Baş sözlerine şunları ekledi;

“Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla engelli bireylerin hareket özgürlüklerini kazanmaları, ekonomiye katılmaları ve üreten toplumun bireyleri olmalarını sağladık. 15 yıl aralıksız çalıştık ve ekonomik – mesleki pek çok sorunu desteğinizle aştık. İnanıyorum ki bundan sonra da yanımızda olacaksınız. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Genel Müdürümüz de bu gece aramızda ve az önce bize bir müjde verdi. Bakanımız yakın zamanda derneğimizi ziyaret edecek ve ulaşım konusunda önemli konuları gündeme alacağız. Bu gece burada sizlerle beraber olmamıza vesile olan KLK İnşaat Ailesine ve bugünkü başarımıza ulaşmamızda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen tüm gönül dostlarımız ve destekçilerimize teşekkür ederiz.”

 

KLK İnşaat, TOFD’nin 15. kuruluş yıl dönümüne özel olarak  15 şehirde akülü tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirerek engelli vatandaşlarımızın hareket özgürlüğüne katkıda bulundu. KLK İnşaat adına gecede konuşma yapan Kürşat Kulak, engelsiz bir yaşamın kapılarını aralayacak projeler üretmeyi kendimize misyon seçtiklerini belirterek  sözlerine şunları ekledi;

 

“TOFD benim gözümde Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşu. 15 yılda yaptığınız işler ve azminiz karşısında saygıyla eğiliyor ve nice 15 yıllara diyorum.”

 

TOFD’nin 15. yılı onuruna düzenlenen gecede konuklar güzel bir akşam geçirirken gecenin sonunda 15. yıl pastası kesildi.

TOFD Hakkında:

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, öncelikle omurilik felcini engellemek, erişilebilirlikteki engelleri ortadan kaldırmak ve omurilik felçlilerine yönelik faaliyetlerde bulunabilmek amacıyla 1998 yılında İstanbul’da kuruldu. Ulusal ve uluslararası alanlarda omurilik felçlilerine yönelik tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal anlamda hizmet veren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği öncü bir sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye genelinde 15 şube ve temsilcilikle hizmet veriyor. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yürüttüğü kampanyalar ile birlikte milyonlarca insana ulaşmakta, farkındalık oluşturmak ve engelli bireylerin hak ve özgürlükleri yönünde çok önemli çalışmalara imza atmaktadır. 2005 yılından bu yana devam eden akülü tekerlekli sandalye kampanyası ile 81 ilde binlerce bedensel engelliye ulaşılmış, hareket anlamında başkasına bağımlı olmadan özgürce yaşamanın ve toplumsal dayanışmanın simgesi olmuştur.

📆 28 Eylül 2013 Cumartesi 11:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR