MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Magazin, Toplum » Volkan Konak Harbiye’de ”Karadeniz Fırtınası” Estirdi
Volkan Konak Harbiye’de ”Karadeniz Fırtınası” Estirdi


Sanatçı Volkan Konak, Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde şarkıları, şiirleri ve esprili sohbeti ile hayranlarına güzel bir gece yaşattı. Vatandaşlar yoğun yağmura rağmen konseri bırakmazken, Volkan Konak ise, kemençe eşliğinde yapılan horon gösterisi ve zeybek şovu ile seyirciyi coşturdu.
BKM organizasyonuyla gerçekleşen konserlerde Volkan Konak; şarkıları, şiirleri ve esprili sohbeti ile izleyenlere güzel bir gece yaşattı. Konserin ikinci yarısında başlayan yoğun yağmura rağmen Harbiye Açıkhava Sahnesi’ni dolduran kalabalık Volkan Konak’ı bırakmadı. Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde Karadeniz ezgilerinin yankılandığı akşamda sanatçı, Turkcell Yıldızlı Geceler’e unutulmaz bir konserle son verdi.
Konserine, Nazım Hikmet’in “Vatan Haini” şiiri ile başlayan Volkan Konak, alkışlar eşliğinde ilk parçası ‘Dadaloğlu’nu seslendirdi. Konak, şarkının ardından hayranlarını selamladı. ‘ Göklerde Kartal Gibiyim’, ‘Yarim Yarim’, ‘Sevenler Ağlarmış’ gibi unutulmaz parçalarla konserine devam eden Kuzey’in Oğlu, sahneye indirilen perdeye yansıtılan sonbahar temalı görüntü ile ‘Mimoza Çiceğim’ parçasını seslendirdi. Keyifli sohbeti, fıkraları ve şiirleriyle konserine renk katan sanatçı, seyircisini kah güldürdü kah duygulandırdı. Kuzey’in Oğlu ‘Cerrahpaşa’, ‘ Ayrıldım Güler Miyim?’, ‘Ben Bir Küçük Kuş İdim’,’Dido’, ‘Keklik Gibi’ gibi unutulmaz parçaları hayranlarıyla hep bir ağızdan seslendirdi.
Volkan Konak, sahnesinde kemençe eşliğinde yapılan horon gösterisi ve zeybek şovu ile de seyirciyi coşturdu.

HARBİYE AÇIKHAVA SAHNESİ’NDEN TUNCEL KURTİZ DE GEÇTİ
‘Yiğidim Aslanım’ parçasına sıra geldiğinde Volkan Konak sahnesine unutulmaz isimlerin fotoğrafları yansıtıldı. Atatürk, Deniz Gezmiş, Uğur Mumcu, Barış Manço, Nesimi Çimen, Ruhi Su, Muhlis Akarsu, Neşet Ertaş, Cem Karaca ve Hrant Dink’in de aralarında olduğu görüntülerde, konser sabahı hayatını kaybeden usta sanatçı Tuncel Kurtiz de alkışlar eşliğinde anıldı. Konserinde Neşet Ertaş’dan ’Ah Yalan Dünya’ ve Cem Karaca’dan “Bu Son Olsun” parçalarına da yer vererek usta sanatçıları bir kez daha anan Konak, konserini ‘Tarlaya Ektim Soğan’, ‘Arpa Buğday’ gibi hareketli parçalarla hareketlendirdi. Tulum eşliğinde söylediği “Oy Oy Güzelim” parçasında sahnede horon tepen Volkan Konak’a tüm konuklarda yerinden eşlik etti.
İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 28 Eylül 2013 Cumartesi 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR