MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Spor ve Güzel Sanatlar Lisesinde İlk Ders Zili Çaldı
Spor ve Güzel Sanatlar Lisesinde İlk Ders Zili Çaldı


İlköğretim ve liselerde 2013 2014  eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı. İlköğretim ve liselerde okuyan yaklaşık 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmen 3 aylık yaz tatilinin ardından ders başı yaptı. 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde ilçemizde alanında tek olan  Prof Faik Somer Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde ayrı bir heycan yaşandı. Sporcu ve Güzel Sanatlar bölümü öğrencileri Temmuz ayından beri farklı bir kulvarda başarılılarını sergileyip başarılı Spor bölümüne 30 resim Bölümüne 30 Müzik alanına 30 başarılı öğrenciler ilk ders ziliyle sınıflarına girdiler.

16 Eylül 2013 Pazartesi sabahı Okul bahçesinde  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Okul Müdürü Dr Yahya TURAN’nın öğrencilerine hoşgeldiniz konuşmaları  ile  öğretmenlerinin okulu tanıtıcı konuşmalarından sonra sınıflarına sırasıyla geçilmiş oldu.

Bilindiği üzere İlçemizde   Spor ve Güzel sanatlar alanında eğitim veren okul ilçeler ve iller arası Yurtdışında farklı alanlarda başarıyı Ataşehire ve okullarına  getiren başarılı öğrenciler mezun etmekle adını duyurmaktadır.

guzel,sanatlar,lis.

SPORCU VE GÜZEL SANATLAR ÖĞRENCİ VELİLERİ İLK TOPLANTIYI GERÇEKLEŞTİRDİ

Başarılı öğrenciler yetiştirerek mezun etmekle adını duyuran Lisede başarının en üst seviye olmasının tek sebebi Velilerle İdarecilerin öğrencilerle ilgi alınacak karalarda işbirliği ve bir arada olmaları gelmektedir.

Eğitim Öğretim Yılının ilk veli toplantısı 22 Eylül 2013 Pazar günü okulda gerçekleştirildi. Sporcu ve Güzel Sanatlar Bölümü öğrenci velilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda, yıl içerisinde yapılacak ders programları etkinlikler kılık kıyafet yönergesi, öğrencilerin devam devamsızlıkleri ile ilgi yönetmenlikler, okul giriş çıkışları ders anlatım sistemleri slat gösterisiyle birlikte okul müdürü Dr Yahya TURAN’ın sunumuyla sohbet havasında karşılılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşmiştir.

Okul müdürü konuşmasında velilerimizin bu ilk toplantıya yoğun ilgileri bizleride mutlu ediyor, okulumuzdaki eğitim sistemini takip etmeleri, sık sık bizleri ziyaret ederek öğrencilerimizin durumlarını birlikte değerlendirerek başarılı olmalarında etkenlik yönleriyle bizlere destek olmaktalardır.

Ben öğrencilerime güveniyorum öğretmenlerime idarecilerime personelime inanıyorum. bizler bir takım ruhu ile bir aile ortamında başarıyı yakalamak öğrencilerimizi mezun ettikten sonrada üniversite hayatlarında en güzel yerlerde olmalarını arzu etmekteyiz. Öğretmen öğrencinin en yakın danışmanı arkadaşı ve rehberi olması öğrencimizin başarıyı bulmasında büyük etkendir. İşte bu istek bu sevgi ortamı bizde var diyerek sözlerini bitirmiştir.

 

Galeri
Etiketler: , ,
📆 24 Eylül 2013 Salı 11:50   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Spor ve Güzel Sanatlar Lisesinde İlk Ders Zili Çaldı” için bir cevap

  1. Sinan ŞEN dedi ki:

    Yetenek sınavı ile girilen ve çok fazla alternatifi olmayan bu güzide okullarda umarım yapılan sınavlar hakkaniyet içerisinde geçmiştir.yönetmeliği incelediğimde bu okulların sınavlarına girecek öğrencilerin sadece bir tanesini kullanma hakkı olduğu ifade edilmişsede Prof.Faik Somer güzel sanatlar lisesinde neden 2. sınava diğer okullarda sınava girmiş öğrenci adayları alınmış yada girmişlerdir? bu haklı bir uygulamamıdır?ülkemizde bu tür torpil olaylarının çok sık oluyor olmasından sebep yönetmeliğide okuduğunuzda karşınıza çıkan netice insanın kafasını karıştırmaktadır!!!eğer yönetmelikte ki ifadeleri yanlış okumuş yada yorumlamışsam konuya muhatap kişilerden affımı rica ederim…Okula ve öğrencilerine yeni okul döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederim . . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR