MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Almanya’dan geldi,Tekirdağ’da sağlığına kavuştu!
Almanya’dan geldi,Tekirdağ’da sağlığına kavuştu!


Kronik böbrek yetmezliği olan ve yaşadığı yer olan Almanya’da diyalize giren Güler Usta, tatil için geldiği Şarköy’de sağlığına kavuştu.
Güler Usta, Almanya Düseldorf’ta düzenli olarak diyalize giriyordu. Son günlerde yaşadığı sebebi bulunamayan sağlık sıkıntılarını hiçe sayan Usta, memleket hasretini gidermek için Tekirdağ Şarköy’e geldi. Nefes almakta ve konuşmakta güçlük çeken Güler Usta, diyaliz tedavisine devam etmek için gittiği Türk Böbrek Vakfı Diyaliz Merkezi’nde sorunlarına şifa buldu. Diyaliz öncesi gerekli tahlilleri yapılan ve Doktor kontrolünden geçen Usta’nın; sıkıntılarının sebebi bulunarak tedavisi başarıyla tamamlandı.
“ NEFES ALMAKTA VE KONUŞMAKTA ZORLANIYORDUM”
Güler Usta, Almaya’da devam eden hemodiyaliz tedavisini tatil için geldiği Türkiye’de sürdürebilmek için Türk Böbrek Vakfı’na ulaştığını ve vakfın yönlendirmesiyle TBV Malkara Diyaliz Merkezi’ne ulaştığını belirtti. Usta; Nefes almakta ve konuşmakta güçlük çekiyordum ama yine de memleket hasretine dayanamayıp geldim. Almanya’daki doktorlarım bu durumun nedenini bulamamıştı. Doktorlarımızın yaptığı tetkiklerle vücudumda birikmiş 12 kg su fazlalığı olduğu ortaya çıktı. Akciğerlerimde biriken bu suyun konuşamanı ve nefes almamı engellediğini öğrendim. Doktorlarımdan Allah razı olsun bana yeniden nefes verdiler” dedi
Dr. Mesut Necefi; uygulanan hemodiyaliz ve ilaç tedavileri ile Güler Usta’nın vücudunda birikmiş olan fazla sıvının alınarak normal durumuna getirildiğini belirtti. Ayrıca Almanya’da kansızlığı için kan ve ilaç tedavisi görmesine rağmen süregelen düşük kan değerlerinin de merkezde uygulanan doğru tedavi ile iyileşme gösterdiğini vurguladı.
“TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK HİZMETLERİ AVRUPA’NIN ÇOK ÜSTÜNDE”
Almanya’da önerilen tedavi ve ilaçları gözden geçiren, Türk Böbrek Vakfı Malkara Diyaliz Merkezi’nden Dr. Mesut Necefi, ‘yeni tedavi planı uygulanan hastamız tekrar özlediği sağlıklı günlerine kavuştu’ dedi. Gurbetçi Güler Usta’nın Almanya’da bir otomobil fabrikasından emekli olan eşi Mehmet Usta ve oğlu, Dr. Mesut Necefi ve merkezde çalışan tüm sağlık personeline teşekkürlerini iletti. Mehmet Usta Türkiye’de sağlanan sağlık hizmetlerinin ve kendilerine sunulan imkanların Almanya’dan daha üstün olduğunu ve bundan sonra ilk fırsatta bir kez daha Türk Böbrek Vakfı Malkara Diyaliz Merkezi’ni ziyaret edeceklerini dile getirdi.
“YURT DIŞINDA YAŞAYAN GURBETÇİLER TBV MALKARA DİYALİZ MERKEZİNİ TERCİH EDİYORLAR”
Malkara’da hizmet veren Türk Böbrek Diyaliz Merkezi Doktoru Mesut Necefi, “Yurt dışından kara yolu ile ülkemize tatile gelen veya yaşadıkları Avrupa’daki ülkelere geri dönen ve özellikle ” İpsala” sınır kapısından geçen Kronik Böbrek Yetmezliği hastası gurbetçilerimiz, ihtiyaçları olan hemodiyaliz tedavilerini güzergâhlarında bulunan Türk Böbrek Vakfı, Kadriye ve Kenan Tunalı, Malkara diyaliz merkezimizden alıyorlar. Gurbetçi Hastalar, İpsala sınır kapısından giriş/çıkış yapmaları halinde, güzergahları üzerindeki diyaliz merkezlerini internetten araştırdıklarında, Türk Böbrek Vakfı Malkara Diyaliz Merkezini seçerek tedavilerini alabiliyorlar. Burada aldıkları hizmetden memnun kalan hastalar yaşadıkları ülkelere de tedavilerindeki memnuniyeti götürüyorlar” dedi.
Hasta Güler Usta’nın eşi Mehmet Usta da, Türkiye’de Malkara Diyaliz Merkezinin Almanya’daki Diyaliz Merkezlerinden üstün olduğunu, tedavi ve sağlıklarına Malkara ilçesinde kavuştuklarını, sağlık cihazlarının bile Almanya’daki bir çok kurumdan ileri olduğunu gördüklerini belirtti. Diyaliz hastası Güler Usta ise zorlukla gelebildikleri Türkiye’den sağlıklı bir şekilde döneceği için memnun olduğunu belirterek, “Hükümetimizin sağlıktaki reformları için Başbakanımıza ve doktorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.İSTANBUL (İHA)

📆 21 Eylül 2013 Cumartesi 11:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR