MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş » İstanbul Hali, ISO 9001 14001 ve OHSAS 18001 Belgesi aldı
İstanbul Hali, ISO 9001 14001 ve OHSAS 18001 Belgesi aldı


Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’un meyve sebze ihtiyacını karşılayan İstanbul Hali, hizmet kalitesini artırmak amacıyla başlattığı çalışmalar sonucunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi aldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, İstanbul halkına daha iyi hizmet vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Son dönemlerde İstanbul Hali’nin modern hale dönüşmesi için birçok yatırım gerçekleştiren Hal Müdürlüğü, hijyen ve kalitenin arttırılması için bir çok projeyi hayata geçirdi. Yaklaşık 15 milyonluk İstanbul’un meyve sebze ihtiyacının karşılandığı İstanbul Hali’nde hizmet kalitesinin de arttırılması, çevre yönetiminin sağlıklı yapılabilmesi ile iş sağlığı ve güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için Hal Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar neticesini verdi. İlk olarak Aralık 2010’da EFQM İyi Niyet Bildirgesini imzalanmasının ardından KalDer ile EFQM(Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Mükemmellik Modeli çalışmaları ile başlayan kalite çalışmaları, daha sonra da ISO belgelendirme çalışmaları ile devam etti. Çalışma kapsamında Hal Müdürlüğü birimlerinin ISO 9001, 14001 ve OHSAS 18001 standartlara tam uyum sağlaması amacıyla çok sayıda eğitim çalışması, bilgilendirme ve sistemsel düzenlemeler gerçekleştirildi.
Hummalı bir çalışmanın ardından, bağımsız bir denetim firması tarafından denetlendi. Denetim sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, hizmet kalitesi bakımından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne uygun hizmet verdiği onaylandı ve ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 belgelerini aldı.
Çakıroğlu: Hizmet kalitesini daha da arttırmak için çalışacağız
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğünün ISO 9001, 14001 ve OHSAS 18001 ile belgelendirilmesi konusunda açıklamalarda bulunan Hal Müdürü Bayram Ali Çakıroğlu, hizmet kalitesine önem verdiklerini belirterek, çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı. Çakıroğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, İstanbul halkının daha kaliteli, hijyenik ürün tüketmesi için görev yapmaktadır. Bu görevimizi gerçekleştirirken de verdiğimiz hizmetin kaliteli olması, aksamaması gerekiyor. Bu da ancak yönetim sisteminin oluşturulması sayesinde yürütülebiliyor. Biz de 2010 yılından beri kalite sistemleri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Daha sonra da ISO standartlarını uygulamaya başlamak için başvuruda bulunduk. Yaptığımız kalite yönetim sistemi çalışmaları neticesinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini aldık. Bundan sonra da bu başarının devamını sağlamak için hizmet kalitesinin sürekli geliştirilmesi için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.
Küçükyazıcı: Müdürlüğümüzün bu başarısını tebrik ediyorum
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Satınalma Daire Başkanı İhsan Küçükyazıcı da Hal Müdürlüğünün kalite yönetim sislerine geçmesinin önemli olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü; “İstanbul halkının meyve sebze ihtiyacının karşılandığı yerleri yöneten kuruma da bu yakışırdı. Gerek ISO standartları gerekse çevre yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerçekleştirilen bu başarılı çalışma dolayısıyla kendilerini kutluyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Hal Müdürlüğümüzün de bu konudaki adımı gerçekten önemli.”

📆 08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR