MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Çocuk Yazarların İmza Günü!
Çocuk Yazarların İmza Günü!


Anafen Okulları öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinci ile geliri 11 yetim çocuk için harcanacak “Fidandan Ağaca” isimli öykü kitabını yazdı. Kitabın imza gününde öğrenciler yazarlarla birlikte kitap imzaladılar. Anafen Okulları ve Kimse Yok Mu Derneği’nin ortaklaşa hazırladıkları projeden elde edilecek gelir yetim çocuklar yararına harcanacak.

Anafen Okulları “Genç Yazarlar Kulübü”  öğrencilerinin hazırladığı “Fidandan Ağaca Öyküler” isimli kitabın imza gününe; Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Samanyolu Haber TV Sunucusu Kemal Gülen, Yeşil Elma Programının sevilen Sunucusu Oktay Aymelek, Yazar Mürsel Genç ve Yusuf Gündüz gibi tanınan isimler de katılarak projeyi desteklediler. Ayrıca 40 kişilik bir ekiple koro seslendiren öğrenciler, daha sonra şiir dinletisi ile davetlilere duygusal anlar yaşattı.

Bütün Yıl Bu Proje İçin Çalıştılar…

Anafen Okulları’nda edebiyat konusunda yetenekli çocuklardan oluşan Genç Yazarlar Kulübü öğrencilerinin bir yıllık çalışmanın sonunda hazırladıkları öykü kitabı davetlilerin beğenisini topladı. Bu kitapla birlikte hem hayal güçleri gelişen hem de yazarlık hayatlarına ilk adımı atan öğrenciler kitaplarını imzalarken heyecanlarını gizleyemedi. İnsanlık, barış, kardeşlik, israf gibi temalar kullanılarak yazılan öyküler davete katılan yazarlar tarafından da tam not aldı. Öykü kitabı dışında ayrıca öğrenciler kendi yaptıkları tabloları, ebru sanatı ürünlerini, hat sanatı yazılarını da satarak yetim çocuklar yararına para kazanmanın gururunu da yaşadılar.

imza-gunu-anafen

 

11 YETİMİN 1 YILLIK İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Çamlıca Anafen Okul Müdürü Mustafa Turan; “Öncelikle bu anlamlı projede emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım. Anafen Okulları’nın eğitim amaçlarına uygun bir çalışma olan bu proje sayesinde hem öğrencilerimiz ihtiyacı olan insanlara yardım etmenin önemini anladı hem de 11 yetim çocuğun 1 yıllık ihtiyaçlarını karşılama fırsatı buldular. Dünyada bir taraf bolluk içinde yaşarken diğer tarafta da açlıktan ölen insanların olduğu bilinci ile yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, değerler eğitimi çerçevesinde bu projeyi gerçekleştirdi. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan bütün dostlarımıza ve velilerimize Anafen Okulları adına teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

 

📆 03 Haziran 2013 Pazartesi 10:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR