MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kadıköylü Kadınlar 14 Şubat’ta 1 Milyar Kadınla Beraber Ayaklanıyor!
Kadıköylü Kadınlar 14 Şubat’ta 1 Milyar Kadınla Beraber Ayaklanıyor!


Susma Dans Et!

 

“Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor.  Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır. Bir milyar kadının dans etmesi ise devrimdir.”

 

Kadıköy Belediyesi V-Day Hareketinin küresel ayaklanma çağrısına cevap veriyor.

Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddete, tecavüzlere, enseste, sünnete ve seks köleliğine dikkat çekmeye çalışan V-Day hareketinin dünya çapında yürüttüğü “One Billion Rising / Bir Milyar Ayaklanıyor” kampanyası dâhilinde 14 Şubat 2013’de küresel ayaklanma çağrısına Kadıköylü kadınlar da Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle Sanatçı Yonca Evcimik ile dans edecekler.

 

“Çığlıkları durdurmak için, Kuralları yıkmak için, Zinciri kır! Dans et!  Sende 1 milyar kadınla bir ol! Şiddete, tecavüze, enseste, tacize karşı dans et!” sloganıyla V-Day hareketinin çağrısı ile dünyanın birçok ülkesindeki kadınlar aynı gün ve aynı saatte bulundukları ülkenin şehir merkezlerinde dans edecek. Kadınlar, Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonuyla 14 Şubat Sevgililer Günü’nde saat 13.00’de Kadıköy İskele Meydanında Sanatçı Yonca Evcimik ile dans ederek bu çağrıya yanıt verip, dayanışma örneği gösterecekler.  Etkinlik sırasında Kadıköy Belediyesinin hazırlamış olduğu “Susma Dans Et!” sloganı baskılı tişörtler ise ücretsiz dağıtılacak.

 

Tarih: 14 Şubat 2013

Saat:   13.00

Yer: Kadıköy İskele Meydanı

 

📆 11 Şubat 2013 Pazartesi 13:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR