MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yılbaşı Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı!

Yılbaşı Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı!İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan yılbaşı öncesi alkollü içkilerin satışa ve toplu tüketime sunulduğu yerlerdeki kontrollerini sıklaştırdı. Emniyet Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı’nın ilgili birimleriyle gerçekleştirilen denetimler, yılbaşına kadar devam edecek.

 

İstanbul’da 2012 yılının ilk on bir ayı itibariyle, alkollü içki üreten, satan işyerleri ile; restoran, otel gibi toplu tüketim yerlerinde gerçekleştirilen 24 bin 494 resmi kontrol sonucunda olumsuzluk tespit edilen işletmelere çeşitli cezalar uygulandı. Denetimler sırasında 2 bin 220 işletmeye idari para cezası, 23 işyerine faaliyetten men cezası verilirken; 5 işyeri hakkında da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

 

Yılbaşına kadar yapılacak denetimlerde; hijyen, ruhsat, TAPDK bandrolleri, kaçak ve sahte ürünlerin satışa sunulup sunulmadığı, orijinal ambalaj ve alkollü içeceklerin tüketileceği anda göz önünde açtırılıp açtırılmadığı gibi durumlar tespit ediliyor.

 

📆 20 Aralık 2012 Perşembe 12:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR