MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Genel, Manşet, Toplum » Şileli Şair Atılay Erge ve Bestekar Vural Kaya “Anılar ve Müzik 65.” Konuğu Oldular!
Şileli Şair Atılay Erge ve Bestekar Vural Kaya “Anılar ve Müzik 65.” Konuğu Oldular!


Şair Atılay Erge ve Bestekar Vural Kaya’nın konuk olduğu  “Anılar ve Müzik” belgesel programının 65. si 10 Aralık 2012 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programa ilginin fazla olması nedeni ile salonda sıkıntılı anlar yaşandı. Kimi izleyiciler geri dönerken, ısrarcı olanlar ayakta izlemek zorunda kaldılar.

Gecenin Birinci bölümünde; Udi Bestekâr Bilge Özgen, Bestekâr Hasan Şanlıtürk, Bestekâr Kemal Külah,  Şair- Bestekâr İlkim Karaca, Bestekâr Zekiye Kuldaş, Şair-Bestekâr Fatoş Koçarslan ile TSM Sanatçısı Filiz Çolpan Koldaş’ın Atılay Erge’ye ait güftelerden besteledikleri şarkılara yer verildi.

Eserler TSM Sanatçısı Gamze Mehmetoğlu, Fatoş Koçarslan, Kemal Külah, İlkim Karaca, Zekiye KuldaşveTaner Tamer tarafından yorumlandı.

Atılay Erge için Şile’den gelen Şile eski Belediye Başkanı İhsan Çayıroğlu yaptığı konuşmada;  “Atılay Erge şiirleri ve güftelerinde Şile’yi ustalıkla tanıtmakta. Ayrıca düzenlediği sanat geceleri ile de sanatçıları izleyicileri buluşturmakta,  Şileliler olarak güzel sahil kasabamızı sanatla tanıtan şairimiz ile gurur duyuyor, daha uzun yıllar sanatsal üretimlerine devam etmesini diliyoruz” Dedi.

Yapım ve Yönetimi Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu tarafından yapılanprogramın ikinci bölümde,Bestekar Vural Kaya’nın kendi bestelerinden oluşan şarkılar yer aldı.

Vural Kaya’nın eserleri Yıldızlar TSM Korosu Koristleri Yücel Ertürk, Bilgen Bütüün ve Onur Sertler tarafından yorumlandı.

Bestekkar Turhan Taşan, Bestekar Zeynettin Maraş, Şile Eski Belediye Başkanı Ecz. İhsan Çayıroğlu, Tiyatro Sanatçısı Altan Akışık, Hepgül Musiki Topluluğu Şefi Selma Hepgül, Maltepe İbrahim Kaya Musiki Derneği Koro Şefi İbrahim Kaya,Yıldızlar Türk Musikisi Topluluğu Koro Şefi, Bestekâr Hüsnü Çarkman, Bağdat Musiki Topluluğu Koro Şefi Sevinç Şekerci, Eski Dostlar Musiki Topluluğu Koro Şefi Şeyda Sevinçli Demirci, Kazım Karabekir Koro Şeflerinden Nisa Gürtuna ve Bestekâr – Santur üstadı Osman Aksu, Şair Nedim Pehlivan, Sunucu Suat Demir ile TRT Eski Spikerlerinden Özcan Atamert  sanatçıları bu özel gecede yalnız bırakmadılar.

Program sonunda her iki sanatçıya günün anısına birer teşekkür plaketi verildi.

Gece;  Şileli Şair Atılay Erge’nin Nesibe Müsevitoğlu için yazdığı ve Bestekar Vural Kaya’nın dört ayrı makamda bestelediği şarkı ile sona erdi.

 

📆 20 Aralık 2012 Perşembe 11:00   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Şileli Şair Atılay Erge ve Bestekar Vural Kaya “Anılar ve Müzik 65.” Konuğu Oldular!” için bir cevap

  1. Taner TAMER dedi ki:

    Muhteşem bir gece idi o geçede bulunmaktan büyük onur ve mutluluk duydum…Emegi geçen herkeze çok teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR