MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Avcı: 2014 Hedefimizden Sapmadık!
Avcı: 2014 Hedefimizden Sapmadık!


Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yıldızlı gençlerle buluşan Abdullah Avcı, gençlere verilen değerden bahsederken, “şu an Avrupa’nın 3’üncü genç takımıyız” dedi…

 

Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız İşletme Kulübü’nün organize ettiği söyleşide yıldızlı öğrencilerle buluşan Abdullah Avcı, gençlere verilen değer, üst yapı, alt yapı ve bunlar arasındaki ilişkiden bahsetti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin moderatörlüğünü, Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan yaptı. Ayan ”Konunun miladı çok önceye dayanıyor olabilir ancak gençlere çok değer verilmeyen Türkiye’de Sn. Avcı’yı büyük bir başarının mümessili olarak görüyoruz” diyerek başladığı söyleşide, sözü daha sonra Abdullah Avcı’ya bıraktı.

Sözlerine söyleşiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Abdullah Avcı, her türlü projede gençlerin yanında olmak istediğini vurgulayarak, henüz genç denilebilecek bir yaşta Galatasaray alt yapısındaki başarılarından ve 1999 senesindeki Süper Lig’de yardımcı antrenörlükdöneminden bahsetti.

Kendisine sorulan sorulara tek tek yanıt veren Abdullah Avcı’nın da Yıldızlılara bir sorusu vardı. “9 Milli takımımız, bir senede kaç tane maç yaptı” diye soran Avcı, doğru yanıtı alamasa da en yakın cevabı veren öğrenciye, Milli Takım Forması hediye ederken “Bugün oynanacak maçla birlikte 105 tane olacak. A milli takımın sağlıklı gelişebilmesi adına değişik ülkelerde oynayıp kendini geliştirmek önemli bir faktör” dedi.

Futbol eğitimi ve okul eğitiminin bir arada olması gerektiğini vurgulayan Milli taımlar Teknik Direktörü, bu alandaki projelerden de bahsederken kişilik eğitimiyle destekli projelerin her yaş grubunun hocalarıyla geri dönüşler sağlandığını vurguladı.

Avcı, Milli Takım için yaptığı değerlendirmede ise “2014 hedefimizden hiçbir zaman sapmadık. 4 maçta, 3 puan aldık ancak hedeflerimiz var. Şu an Avrupa’nın 3’üncü en genç takımını kurduk” dedi.

Gençlerin Semih Şentürk’le ilgili sorularına da cevap veren Abdullah Avcı, hiçbir sorunları olmadığını ifade ettiği Semih’in çok değerli bir futbolcu olduğunuvurgularken, bir süreliğine takımdaki yerini alamayacağını ve onun açığını Memduh ve Burak’la kapatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Söyleşinin sonunda Yıldız İşletme Kulübü’nün plaketini kabul eden Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı, gençlerle FİFA 2013 oyunu oynadı.

 

📆 06 Aralık 2012 Perşembe 15:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR