MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » “Dünya Çocuk Hakları Günü”nde “Global Sınıf” Minik Öğrencileri Amerika’ya Taşıdı!
“Dünya Çocuk Hakları Günü”nde “Global Sınıf” Minik Öğrencileri Amerika’ya Taşıdı!


Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, “Dünya Çocuk Hakları Günü”nde Kayışdağı İlköğretim Okulu öğrencilerini “Global Sınıf” ile Amerika’ya taşıdılar.

Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayseli Usluatı’nın yürüttüğü, video konferans bağlantısı ile Nebraska-Lincoln Üniversitesi öğrencileriyle ortak işlenen “Global Sınıf” dersinde, çocuklarımızın doğuştan kazanmış oldukları haklardan tüm insanların haberdar olmasını sağlamak ve bu keyifli süreci daha interaktif bir hale getirmek için Birleşmiş Milletler Örgütü’nün evrenselleştirdiği “Dünya Çocuk Hakları Günü” kutlandı.

Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayseli Usluata’nın desteği ve Araştırma Görevlisi E. Sahra Öztürk’ün danışmanlığında yürütülen son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projelerinden biri olan; ilköğretim öğrencilerinin eğitimine destek olmak amacıyla gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerindeki Kayışdağı İlköğretim Okulu öğrencileri, “Global Sınıf” dersinde 20 Kasım 2012 perşembe günü“Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında gösteri gerçekleştirdiler.

 

Yeditepeli abi ve ablalarının,  derslerinde ve ödevlerinde yardım ettikleri Kayışdağı İlköğretim Okulu öğrencileri, büyük bir özveri ile hazırlandıkları gösteride öğrendikleri İngilizce ve Türkçe şarkıları online video konferans aracılığıyla Nebraska-Lincoln Üniversitesi öğrencilerine söylediler.

Kıtaları birleştiren “Global Sınıf” dersinde gerçekleştirilen bu etkinlikte Kayışdağı İlköğretim Okulu öğrencileri, Amerikalı öğrencilerle birebir iletişim kurarak farklı bir deneyim yaşadılar. Artık herkes dünyanın herhangi bir yerinde bir çocuğun hakkı çiğneniyorsa, buna dur diyebilmek için bir yasa olduğunu biliyor!

Yeditepe Üniversitesi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
(0216) 578 00 00/1643

 

Galeri
📆 04 Aralık 2012 Salı 16:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR