MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İlk Yetim Konukevine Tenzile Erdoğan’ın İsmi Verildi!
İlk Yetim Konukevine Tenzile Erdoğan’ın İsmi Verildi!


Yetim çocuklar ve annelerine yönelik Pendik Belediyesi tarafından inşa edilen Tenzile Erdoğan Konukevi ilk konuklarını ağırlamaya başladı. Otel konforundaki evlerde kütüphaneden güzellik merkezine, fittnes salonundan sinema salonuna kadar her şey mevcut. 3 etap halinde yapılacak projenin ilkine geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi ‘Tenzile Erdoğan’ ismi verildi.

 

Pendik Belediyesi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve yetim çocuklar ve anneleri için Gülenyüz Projesi’ni hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda inşaatına başlanan ve kısa sürede tamamlanan Tenzile Erdoğan Konukevi ile yetim çocuklar ve anneleri, barınma, eğitim ve sosyal ihtiyacını karşılayabilecek. Otel konforunda inşa edilen evlerde, yaşam kalitesi için her şey düşünüldü. Yetimler ve anneleri için bir misafirhane niteliği de taşıyan 32 konutluk Tenzile Erdoğan Konukevi, ailelere dayalı döşeli olarak teslim edildi. Odalar son teknoloji ile donatıldı. LED ekranlı televizyon ve interneti bulunan evler, yaşam standardını yükseklere çıkarıyor. Konukevinde oteli andıran resepsiyon ve lobi bölümü de bulunuyor.

 

Kreş, kütüphane, sinema, güzellik ve fitness salonları…

 

Konutlarda barınma ihtiyacının yanı sıra ailelere iş imkânı da sağlanıyor. Tenzile Erdoğan Konukevi’nde anneler için mesleki ve hobi kursları da veriliyor. Meslek edinen anneler bina içindeki resepsiyon, kreş, kültür merkezi gibi birimlerde görev alacak ya da çeşitli işyerlerinde istihdam edilecek. Misafirhane bünyesinde bulunan kütüphane ve etüt merkezlerinde eğitim desteği alacak çocukların da derslerinde daha başarılı olmaları sağlanacak. Projede daha birçok imkân sunuluyor. Konutlarda fitness salonu, güzellik merkezi, kafeterya, oyun alanları, konferans ve sinema salonu da yer alıyor.

 

 

1+1 ve 2+1 daireler

 

Tenzile Erdoğan Konukevi’nde ikamet edecek ailelerde belediye tarafından belirli şartlar aranıyor. Nitelikler arasında Pendik’te en az 5 yıl ikamet etme, çocukların eğitim başarısı ve çocuk sayısı şartları da göz önünde bulunduruldu. Çocuk sayısına göre ailelere 1+1 ve 2+1 daireler verildi. Aileler, belirli bir süre -çocukları orta öğretimlerini tamamlayana kadar- bu lüks konutlarda kalabilecek.

 

Tenzile Erdoğan, Hafize Özal ve Tevfika Menderes’in adları bu konutlarda yaşayacak

Üç etap halinde yapılacak Gülenyüz Evleri Projesi, Türk siyasetinin önemli şahsiyetleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Merhum Başbakan Adnan Menderes’in annelerinin isimlerini taşıyacak. Tamamlanan ilk etaba, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi ‘Tenzile Erdoğan’ ismi verildi. Diğer etaplarda ise 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın annesi “Hafize Özal” ve Eski Başbakan Adnan Menderes’in annesi “Tevfika Menderes” ismi verilecek. Önümüzdeki günlerde yapılacak Tenzile Erdoğan Konukevi’nin resmi açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

 

📆 14 Kasım 2012 Çarşamba 16:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR