MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İş Makinesinin Patlattığı Su Borusu Taş Yağmuruna Neden Oldu!
İş Makinesinin Patlattığı Su Borusu Taş Yağmuruna Neden Oldu!


Kadıköy’de bir şantiyede çalışma yapan iş makinesi, ana su hattı borusunu patlattı. Yerden metrelerce yukarıya fışkıran su, çevreye de taş saçtı.

Olay, Kadıköy Ayrılıkçeşme Marmaray şantiyesi yanında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, şantiyede görevli bir operatör, ekskavatörle kazı yaptığı sırada yanlışlıkla İSKİ’nin ana su boru hattını patlattı. Tazyikle yerden metrelerce yukarı fışkıran su, çevredeki taşları da havaya kaldırarak etrafa saçtı. Bu sırada yoldan geçmekte olan vatandaşlar, üzerlerine gelen su ve taşlardan kaçmaya çalışırken kısa süreli panik yaşadı.

Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, suyun havaya fırlattığı taşlar çevredeki araçlara zarar verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen İSKİ görevlileri, ana vanaları kapatarak suyu kesti ve onarım çalışmasına başladı.

Olay sırasında yoldan geçtiğini söyleyen Hüseyin Bayraktar, “Bir anda bir patlama oldu. Herhalde kepçe yanlış vurmuş. İlk etapta taşlar, ardından da sular fışkırdı. Az önce burada taş yağmuru vardı. Birkaç arabaya ve benim arabama hasar verdi. Şimdi suyu kapattılar da zor zapt ettiler. Yaklaşık 20 metre kadar yükseğe fışkırdı su. Biz de korktuk ve sağa sola kaçıştık. Hattın yanında da doğalgaz hattı varmış. Allah’dan o patlamadı” diye konuştu.

Hüseyin Bayraktar’ın cep telefonuyla çektiği görüntüde, suyun metrelerce yükseğe çıktığı görüldü. İSTANBUL (İHA)

📆 14 Kasım 2012 Çarşamba 11:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR