Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Vatandaşa Araç Çekme Eziyeti TBMM Gündeminde!

Yayınlanma:
ABONE OL

Özellikle büyük kentlerde yaşayan vatandaşların korkulu rüyası haline gelen araç çekme uygulamaları TBMM gündemine taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, genel kurulda yaptığı konuşmasında konuyla ilgili artan şikayetleri dile getirdi.

Büyükşehirlerde her gün yüzlerce aracın trafik vakfı tarafından hatalı park ettiği gerekçesiyle yediemin otoparklarına çekildiği söyleyen Öğüt, özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayanların bu yüzden büyük sıkıntı yaşadığını belirtti.

 

“TRAFİĞİ RAHATLATMAK İÇİN YAPILAN UYGULAMA MEVCUT TRAFİĞİ DAHA DA ALTÜST EDİYOR”

“Trafiği rahatlatmak için yapılan uygulama mevcut trafiği daha da altüst ediyor” diyen CHP’li Öğüt, araçların çekilmesi sırasında zarar gördüğünü ve zararın çekici tarafından verildiğinin ispatlanamamasının da en çok dile getirilen şikayetler arasında bulunduğunu ifade etti.

Öğüt, park ihlalini yapan araçların içinde hangi aracın neye göre ve nereye çekildiğinin de bilinmediğini de ifade ederek  aracı otoparktan çıkartma ücretiyle birlikte vatandaşın 142 TL para ödediğini belirtti.

Kendisi de aynı mağduriyeti yaşadığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Öğüt,  “Otoparklarda sadece nakit ödeme kabul ediliyor. Vatandaş çekme işlemini yapan trafik vakıflarının elde edilen gelirle ne yaptığını ve çekme işleminin yasal dayanağının ne olduğunu merak ediyor” diye konuştu.

 

 

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
20 Mayıs 2024
Duman’ın “Erzurum’a Selam Söyle’nin ardından, “Kars’a Selam Söyle” kitabı yayınlandı

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Erzurumlu Prof. Dr. Halûk Harun Duman, Erzurum’u konu alan iki kitapla birlikte bir de Kars’ı konu alan yeni bir kitap yayımladı. Kitaplar hakkında değerlendirme yapan Duman, “Çok zengin anılar ve tarihsel bilgiler içeren kitaplar her iki şehrin 1960-1985 yıllarına ışık tutan ilginç bilgilerden oluşuyor. Adeta şehrin gizli tarihi sayılabilecek kitaplarla hiç […]

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]