MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Köpekbalıklarıyla Dansın İlk Dalgıcı Deniz Akkaya Oldu!
Köpekbalıklarıyla Dansın İlk Dalgıcı Deniz Akkaya Oldu!


Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan Florya’daki İstanbul Akvaryum’da dalışlar başladı. Akvaryumun ilk misafiri Deniz Akkaya oldu.

Açıldığı günden bu yana İstanbul’un yeni cazibe merkezi haline gelen akvaryumda köpekbalıklarıyla yüzen Deniz Akkaya yaşadığı özel deneyimi “Bu dünyaya daldığımda günlük stresten uzaklaştım. Suyun altındaki hayatın kendi içinde ki ritmi, düzeni ve su canlılarının kendi aralarındaki uyumu essiz ve görülmeye değerdi.

Özellikle çocuklarımıza su altındaki dünyayı tanıtmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Su altındaki hayat ürkütücü değil aksine yaşadığımız dünyadan daha çekici. Köpekbalıkları isminin yarattığı ürkütücülükte değil. Bence herkes bu deneyimi yaşamalı ve bu dünyanın yaşadığımız dünyanın aksine güzelliğinin farkına varmalı. Bu deneyimi İstanbul Akvaryum’da herkes yaşayabilecek.” sözleriyle anlattı.  Akkaya, köpekbalıkları ile birlikte yaklaşık yüz elli farklı türde bin beş yüz canlı ile aynı suda yüzdü. İçerdeki hayatın dışardakinden çok daha güzel olduğunu söyleyen Deniz Akkaya bu fırsatı herkesin değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

 

İstanbul Akvaryum’da Deniz Akkaya ile başlayan dalışlar uzman ekipler eşliğinde organize ediliyor. İstanbul Akvaryum’da yirminin üzerinde farklı türde köpekbalığı yaşıyor. Her biri dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan köpekbalıklarını aynı anda gözlemlemek ve onlarla aynı suda yüzmek isteyenler rezervasyon yaptırarak bu keyfi yaşayabiliyor.

 

İstanbul Akvaryum aynı zamanda özel bir bayram kampanyası yapıyor. Bayramda çocuklar anne yada babasına, büyükbaba yada büyükannesine akvaryum gezisi ısmarlayabiliyor. Çocukların yanında gelen ebeveynlerin akvaryuma girişleri ücretsiz. Her bayramın aksine bu bayram büyüklere çocuklar ısmarlıyor.

 

 

Galeri
📆 22 Ekim 2012 Pazartesi 16:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR