MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İlk Ders İlizyonist Kerem Eser ve Köpek Kahraman Pulsar’dan!
İlk Ders İlizyonist Kerem Eser ve Köpek Kahraman Pulsar’dan!


Uyguladığı çağdaş ve özgün eğitim modeliyle eğitim sektöründe yeniliklerin öncüsü olmayı hedefleyen Özek Kadıköy Koleji muhteşem bir etkinlikle yeni eğitim ve öğretim yılına merhaba dedi.

TRT Çocuk programında gösteriler yapan Paytak (Kerem Eser) ilizyon şovuyla öğrencilere keyifli ve heyecan dolu anlar yaşatırken Van, İran ve Haiti Depremlerinde görev yaparak yüzlerce insanın yaşamını kurtaran, televizyonlarının unutulmaz köpek kahramanı Pulsar danslı şarkılı, çok renkli sahne gösterisi ile Özekli öğrencileri büyüledi.

 

 

2011 yılında Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan’ı M. Kerim Özkan liderliğinde ‘hayatı yaşayarak öğrenen mutlu nesiller’ yetiştirme amacıyla yola çıkan Özek Kadıköy Koleji yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırladığı muhteşem açılış törenini ile de adından çokça söz ettirecek.  TRT ekranlarında Paytak olarak tanınan ilizyonist Kerem Eser çocuklar için hazırladığı interaktif sahne ve ilizyon şovlarıyla Özek Kadıköy Koleji Öğrencilerini büyüledi. Sahne şovunda Kerem Eser’e Özek Kadıköy Koleji öğrencileri eşlik ederken Eser, ilizyon sanatının inceliklerini öğrencilerle paylaştı.

 

 

KÖPEK KAHRAMAN PULSAR’DAN HAYVAN SEVGİSİ DERSİ

 

Van, Haiti ve İran depremlerinde görev alarak yüzlerce insanın yaşamını kurtaran, dünyada ilk kez çocuk müzikalinde başrol oynayan ve Türk televizyonlarının unutulmaz köpek kahramanı Alman Çoban Köpeği Pulsar’ın; çocuk psikolojisi ve eğitici unsurlar gözetilerek, pedagoglar denetiminde hazırlanan gösterisini öğrenciler büyük bir ilgiyle izlediler. Gösteri sonrası Pulsar’la bir araya gelen Özek Kadıköy Koleji öğrencilerine Pulsar’ın eğitmeni Erdinç Sarımusaoğlu hayvan sevgisi, insan, doğa ve hayvan ilişkisi üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdi.  Özek Kadıköy Koleji öğrencilerinin sahneye koyduğu lirik dans, Karadeniz horunu, şarkı ve şiir gösterileri öğrenci velileri ve izleyicilerin büyük beğenisi kazanırken okul öğrencisi Gülşah Ulugün’ün şarkı ve dans gösterisi ise dakikalarca alkışlandı.

 

YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARAN EĞİTİM MODELİ

 

Özek Kadıköy Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan’ı M. Kerim Özkan ‘yaşamın içinde bir ilkokul’ olma bilinciyle hareket ettiklerini belirterek öğrencilerinin sosyal aktivitelere ve sosyal projelere katılmalarını teşvik eden ve yeteneklerini geliştirmelerine destek olan bir eğitim modelini benimsediklerini söyledi. Bu nedenle de yarının büyükleri olacak olan öğrencilerine Türkiye’nin önemli sanatçıları ve gösteri ustaları ile el ele vererek muhteşem bir açılış töreni hazırladıklarını söyleyen Özkan “Öğrencilerimiz ve onların değerli velileriyle çok farklı, çok heyecanlı, hem eğitici hem de çok eğlenceli bir açılış gösterisi ile 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılına merhaba dedik” dedi. 2012-2013 Eğitim ve öğretim yılı içerisinde Özek Kadıköy Koleji olarak düzenleyecekleri sosyal aktivite ve etkinliklerle Türkiye’nin usta sinema, tiyatro ve gösteri sanatçılarını öğrencileriyle buluşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Özkan yeni eğitim ve öğretim yılınım tüm öğrencilere ve velilerine hayırlı olmasını diledi.

 

 

 

Galeri
📆 18 Eylül 2012 Salı 09:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR