MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Kılıçdaroğlu’ndan Aziz Yıldırım’a Ziyaret!

Kılıçdaroğlu’ndan Aziz Yıldırım’a Ziyaret!CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti. Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen ziyarette Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe yönetimi ile bir araya geldi.

Ziyarette konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe’nin Türk spor tarihinin çok önemli bir parçası olduğunu söyledi. Fenerbahçe’nin hem bölgede hem ülkede hem dünyada ender spor kulüplerinden birisi olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sporun bütün dallarını üç aşağı beş yukarı kapsadığını belirtti.

Aziz Yıldırım’ın yargılandığı futbolda şike iddialarına yönelik davayı hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Süreci CHP olarak yakından izlemeye çalıştık. Hukukçu vekillerimiz izledi. Çünkü biz demokrasilerde herkesin düşüncesini özgürce söyleyebileceği bir ortamın yaratılmasını isteriz. Siyasal iktidar dernekler üzerine, kulüpler, bireyler üzerine baskı kurmamalı ve kuramamalı. Bu bağlamda Aziz Başkan’ın yaşadığı tablo bizim içimize sinmedi.” dedi.

Süreçte, kamuoyunun büyük bir tepki gösterdiğini belirten Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe taraftarlarının duyarlılığını ve demokrasiye bağlılıklarını televizyon ekranlarından izlediklerini ve mutlu olduklarını aktardı. Kılıçdaroğlu, zaman zaman Fenerbahçeliler kadar dişli olmadıkları eleştirileri aldıklarını bildirdi.

Fenerbahçe’nin tarihinin, bundan sonraki başarılarının göstergesi olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Geçmişte yaptığı çabalar bunu gösteriyor. Siyasetçi olarak bizim görevimiz, kulüplerin çok daha rahat koşullarda çalışmalarına olanak sağlamaktır. Hukuksal eksiklikler varsa onları gidermektir. Önlerinde bazı engeller varsa onları kaldırmaktır. İktidarın ve muhalefetin yapması gereken budur.”

Aziz Yıldırım’ın tutuklu bulunması sebebiyle parlamentoya bir yasa teklifi geldiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, hemen her türlü desteği vereceklerini söylediklerini sözlerine ekledi.

Yaşadığı sürecin sadece kendisine ait bir süreç olmadığını belirten Aziz Yıldırım da, “Aslında bu hem kulübümüzün hem de Türk futbolunun yaşadığı bir süreçti. Bu sürecin sonunda biz inanıyoruz ki yargı kendine düşüne görevi tarafsızca yapacaktır ve bu sonunda daha net konuşma şansını yakalayacağız. Şu anda yargıda olduğu için ne olumlu ne olumsuz yönde bir şeyler söylemek istemiyorum. İnşallah yargıdan sonra söyleyeceğim.” dedi.

Fenerbahçe’nin Atatürk’ün kulübü olduğunu belirten Yıldırım, Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Fenerbahçe’nin sadece futbol değil, spor kulübü olduğunu belirten Başkan Yıldırım, amatör branşlarda da önemli çalışmaları olduğunu aktardı. Başkan Yıldırım şöyle konuştu: “Bu süreçte partiniz ve şahsınız olarak ben ve arkadaşlarıma destek olmanızdan ve kanunun çıkarılmasındaki çabalarınızdan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisini ziyarete gelen Kemal Kılıçdaroğlu’na üzerinde ismi yazılı 62 numaralı bir forma hediye etti. (CHA)

📆 17 Eylül 2012 Pazartesi 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR