MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İşçiler CHP Maltepe İlçe Teşkilatını İşgal Etti!
İşçiler CHP Maltepe İlçe Teşkilatını İşgal Etti!


Maltepe Belediyesi tarafından işten çıkarılan ve mahkemenin işe dönme kararının uygulanmadığını iddia eden 4 işçi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Maltepe İlçe binasını işgal etti. Kendilerini bir odaya kapattıkları öğrenilen işçilerin eylemi devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Maltepe Belediyesi tarafından işten çıkarılan İlhan Yıldırım, Cemal Genceldi, Serhat Yükselen, Mahmut Gülbinat isimli işçiler, sabah saatlerinde CHP Maltepe İlçe binasını işgal etti. İdare Mahkamesi’nin işe dönme kararının belediye tarafından bir üst mahkemeye götürülmesine kızarak böyle bir girişimde bulunan 4 işçi, ellerinde benzin bidonu ile kendilerini toplantı odasına kilitledi. Müdahale etmek isteyenleri kendilerini yakmakla tehdit eden işçiler, zaman zaman cama çıkarak slogan attı. İşçiler, binanın camına ise, ‘Yalanlarınız artık karnımızı doyurmuyor. Söz Verdiniz Hala İşsiziz. Direnişçi Maltepe Belediyesi Taşeron işçileri’ yazılı bir pankart astı.

İşçilerin benzin bidonlu eylemi, işgale son vermesi için eylemcilerle konuşan parti yetkilileri tarafından amatör kameraya kaydedildi. Görüntülerde ellerinde kırmızı bir benzin bidonu bulanan işçilerin, müdahale edilmesi halinde kendilerini yakma tehdidinde bulunduğu görülüyor.

İşçilerin eylemi, CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Maltepe İlçe Başkanı Süleyman Kıpırtı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı ve DİSK Yöneticileri gelmeden eylemi bitirmeyeceklerini söyledikleri öğrenildi.(CHA)

📆 03 Eylül 2012 Pazartesi 12:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR