MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Öğretmenler Piknikte Stres Attılar!
Öğretmenler Piknikte Stres Attılar!


Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliğinin her yıl düzenlediği geleneksel piknik programı bu yılda çok renkli geçti.

 

Yorucu ve stresli bir Eğitim-Öğretim Yılının sonunda Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Sultanbeyli Temsilciliği 400 ‘e yakın sendika üyesini aileleriyle birlikte ‘’Tuzla Belediyesi piknik alanında’’ buluşturdu.

 

 

Sendika üyeleri yoğun bir tempoyla geçirmiş oldukları eğitim öğretim yılından sonra böyle bir pikniğe ihtiyaçlarının olduğunu ifade ettiler. 55 -60 kişilik sınıflarda ders verdiklerini yorulduklarını, dinlenmeye ihtiyaçlarının olduklarını dolayısı ile böyle bir programı çok yerinde bulduklarını ifade ettikleri konuşmalarında milli eğitim yetkililerine de göndermelerde bulundular.

 

Genel anlamda Milli Eğitim Bakanlığının özele indirgediğimizde ise il ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin böyle bir organizasyonla öğretmenleri onore etmeleri motive etmeleri gerekirken, tam tersine halen öğretmenleri doldurdukları ve adına da seminer dedikleri konferans salonlarında psikolojik baskıya maruz kaldıklarını ve kendilerine mobbing uygulandığını ifade ettiler. Böyle bir piknik programı tertip ettikleri içinde sendika yetkililerine teşekkür ettiler..

 

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Murat Şit, düzenledikleri ‘’Piknik Programıyla’’ ilgili şöyle konuştu; ‘’Yoğun ve stresli bir yılın ardından üyelerimizin stres atabileceği, ailelerin kaynaşabileceği bir ortam hazırlamak istedik. Haftalar öncesinden piknik alanlarını gezdik ancak ramazan ayının yakın olması dolayısı ile piknik alanlarının dernekler tarafından kapatıldığını gördük. Hafta sonlarında yer bulamayınca günlerinde uzun olmasını fırsat bilerek hafta içinde seminerden sonra yapmanın uygun olacağını düşündük.

 

Piknik malzemelerinin tamamını sendika tarafından karşıladık. Üyelerimizin sadece mangallarını getirmesini istedik.’’ dedi.

Şit Sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Piknikte çocukları da unutmadık. Çocuklara da yaş gruplarına uygun olarak çeşitli oyuncaklar aldık. Çeşitli yarışmalar düzenlediğimiz pikniğimizin en neşeli ve renkli tarafı da çocuklar arasında düzenlediğimiz yarışmalar oldu. Çuval yarışı, halat yarışı, koşu ve güreş yarışı, ayrıca bilgi ve kültür yarışmaları düzenledik. Yarışmalarda birinci olan çocuklarımıza da günün hatırasına binaen madalyalar verdik.’’ dedi.

 

Eğitim-Bir Senlilerin Dışındaki Diğer Öğretmenler de Davet edildi

 

Eğitim-Bir Senlilerin düzenlediği ‘’Piknik Programında’’ dikkat çeken bir ayrıntı da, diğer sendika üyesi öğretmenlerde davet edilmişti. Bu öğretmenlerden bazıları duygularını şöyle dile getirdiler; ‘’Bizim üyesi olduğumuz Sendikalarda böyle etkinlikler pek görülmemektedir. Eğitim Bir Sen’in çalışmalarını beğeniyle takip ediyoruz.’’ Dediler.

 

Tüm katılımcıların memnun olarak ayrıldığı piknik programına çocuklardan da yoğun katılımın oluşu, Piknik alanında Mescit, WC ve akan çeşmelerin bulunması da öğretmen ve ailelerini memnun etti. Öğretmenler, bu güzel hizmetlerinden dolayı sendikalarına teşekkür ederek ayrıldılar.

 

 

Galeri
📆 21 Haziran 2012 Perşembe 14:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR