MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Çocuklar Çevre İçin Yürüdü!
Çocuklar Çevre İçin Yürüdü!


05 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Çevre Yürüyüşünde öğrenciler daha temiz ve sağlıklı bir çevre için sloganlar atıp, pankartlar açtı.

05 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri Ataşehir’de Mustafa Zeki Demir İlköğretim Okulu’nda düzenlenen tören ve çevre yürüyüşü ile kutlandı. 05 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama törenine Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Hışman ile İsmail Kabakçı, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşan Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu şunları söyledi: “Avrupa ülkeleri daha çok kazanmak ve dünyaya hakim olmak için bilinçsizce ve çevreyi umursamadan tesisler kurdular. Sonra baktılar ki çevre kirleniyor ve bunun zararlarını kendileri de çekiyorlar, Birleşmiş Milletler’e başvurarak bu günün Dünya Çevre Günü olmasını istediler. Bizde de durum farklı değil. Biz de özellikle Marmara Bölgesi’ne tesisler kurduk. İstanbul’un en güzel yerlerine fabrikalar kurdurduk. Haliç’i kirlettik, çevremizi kirlettik. Bunlara engel olmak ve daha sağlıklı bir çevre için hepimize görevler düşüyor. Daha sağlıklı bir çevre için hepimiz çalışmalıyız.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy da konuşmasında daha sağlıklı bir çevre için herkesin bir duruş sergilemesi gerektiğini belirterek, “Sağlıklı bir çevre için yürüyerek gidebileceğimiz bir mesafeye araba ile gitmemeli, sigara izmaritlerini sokağa atmamalıyız. Bireysel olarak da sağlıklı ve temiz bir çevre için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman da, 3 yıl önce kurulan Ataşehir Belediyesi’nin temiz ve yaşanabilir bir çevre için sürekli proje üretip hayata geçirdiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin çevreye karşı son derece duyarlı ve gelecek nesillerin sağlıklı bir çevrede büyümesi için belediyenin tüm birimlerine talimat verdiğini anlatan Başkan Yardımcısı Hışman, “Ataşehir Belediyesi temiz bir çevre için yaptığı çalışmalar nedeniyle çok sayıda kamu ve özel kuruluşlarca en çevreci belediye ödülüne layık görülmüştür. Biz, gelecek nesiller için özellikle çocuklarımızla beraber temiz ve yaşanabilir bir çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama programında çevre ile ilgili yarışmalarda dereceye giren okullara da plaketleri verildi. Ataşehir’de “En Çevreci Okul” Yarışması’nda birinci İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu, ikinci Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi, üçüncü ise Özel Fenerbahçe Lisesi oldu. “Okullar Çiçek Açıyor” yarışmasında ise Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu birinci, Ataşehir Anadolu Lisesi ikinci, Orhan Veli İlköğretim Okulu ise üçüncülüğü elde etti.

Törenden sonra çevre için yürüyen ve “Çevre Miras Değil Gelecek Nesillere Emanettir”, “Yeşil Düşün Çevreyi Koru”, “Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre ile Olur” yazılı pankartlar taşıyan öğrenciler, yürüyüşte çevreyle ilgili sloganlar atarak, daha temiz ve sağlıklı bir çevre istediklerini söylediler.

 

 

Galeri
📆 05 Haziran 2012 Salı 17:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR