MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Sancakpark AVM 19 Mayıs Gençlik Konseri
Sancakpark AVM 19 Mayıs Gençlik Konseri


Sancaktepe de faaliyetlerini sürdüren Sancakpark Alışveriş Merkezi , Türkiye de bir ilke imza atan politikacı kimliği ile öne çıkan Metin ile birlikte 19 Mayıs Gençlik konseri düzenledi . Albümüne “ Hayaldi Gerçek oldu “ adını veren sanatçı , albümün tüm gelirini , engelli ve engelsiz çocukların birlikte eğitim görebileceği Tersten Kaynaştırmalı Meslek Lisesi nin yapımı için Beyin Felçli Çocuklar Derneği ne bağışladı.

Aranjörlüğünü Özcan Şenyaylar, Erdinç Şenyaylar ve Reşat Şenyaylar’ın yaptığı albüm, 6 şarkıdan oluşuyor. Albümdeki besteler, Özcan Şenyaylar’a ait. Albümün klipleri, işadamı Ali Rıza Buyan’ın sponsorluğunda Yunanistan’ın San Torini, Mykanos ve Rodos adalarında çekildi.

30 Ağustos’ta da Atina Meydanı’nda Konser Verecek.

Metin Çanakçı, Türk-Yunan dostluğu için 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Atina Meydanı’nda konser verecek.

Çanakçı, engelli çocuklara yönelik proje çalışmasını albümüyle birlikte, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destekten dolayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e gönderdiğini belirtti.

Türkiye’de engelli çocuklar ve gençlerin sorununun büyük olduğunu ifade eden Çanakçı, “Engelsiz meslek lisesine ihtiyaç var. Anayasa’nın 42. maddesinde de “bütün bireylerin eşit eğitim hakkında sahip olduğu” vurgulanıyor” dedi.

Çanakçı, ülkede 174 bin 504 ortaöğretim düzeyinde engelli gencin bulunduğunu belirterek, “Müzik ve spor, her bireyin ortak kesişim noktasıdır. Sanatla, engelli kardeşlerimizin bu haklarını kazanmaları için destek olmak istedim” diye konuştu.

Sancakpark Avm Genel Müdürü Metin Cantürk , konser ile ilgili yaptığı konuşma da “ Alışveriş Merkezimiz olarak Sosyal kökenli olan tüm projelere destek verdiklerini belirterek, böyle bir hassas konu da destek verebilmenin onurunu bizlerle paylaştığı için Metin e teşekkür ederim. 19 Mayıs ruhunun tüm gençliğe ait olduğunu belirterek , Gençlik Konserimize duyarlı tüm İstanbul lu konuklarımızı bekliyorum. Bu konserin amacına ulaşabilmesi için siz ve bizlerin el birliği ile bu tür etkinlikleri destekleyerek devamının gelmesi dileğimiz ve arzumuzdur. “

📆 16 Mayıs 2012 Çarşamba 12:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR