MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Kadıköy’de Kütüphane ve sergi açılışı!
Kadıköy’de Kütüphane ve sergi açılışı!


“Kütüphaneler özgürlüğe uçabildiğimiz tek dünyamızdır” sloganı ile 19 Nisan 2012 , Perşembe günü Cenap Şahabettin İlköğretim Okulu Kütüphanesi, yenilenen sistemleri ile hizmete girdi. Bu anlamlı günde ayrıca Fen Laboratuarı ve Resim Sergisi açılışı da gerçekleşti.

Kadıköy Kaymakamı Sn.Hasan KARAHAN, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yrd Sn.Zeynel Abidin POLAT, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ferşat AYAR, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sn.Hasan DEMİR, Okul Müdürleri, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn.Yard.Doç.Dr. Tülin MALKOÇ ve diğer misafirler, veliler, öğrenciler hazır bulunduğu etkinlik heyecanlı geçti.

 

Okul idarecilerinin verdiği bilgiye göre, “Türkçe Öğretmenimiz Yıldız ERDEM’in açılış konuşması ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Sn.ERDEM’in takdimlerinden sonra Türkçe Öğretmeni ve Kütüphane Danışmanı Zeynep MOL sahneye gelerek bu anlamlı günün okulumuz ve öğrencilerimiz için ne ifade ettiğini görsel bir şölen ile açıklamaya çalıştı. Sn.MOL, yaklaşık 4 ay önce başlatılan çalışmalarda okulumuz kütüphanesinin hangi aşamada bulunduğunu ve yapılan çalışmaları, süreçleri tek tek paylaşarak bizleri bilgilendirdi.

Kitap Alış-verişimiz, el ile yapılmakta iken şimdi uygulanacak Barkod Sistemi ile teknolojik bir donanıma sahip oldu. Veri alışverişinde hızlı ve etkin olmak, raporlamalarda kolaylık, zamandan tasarruf gibi yaratılan faydayı bizimle paylaştı. Okur-Yazar Buluşması, Akademisyenler ile Söyleşi ve Sanatçılar Buluşmasından örnekler sundu. Yapılan Diğer Kültürel Faaliyetleri ve Üniversitelere Yapılan Teknik Gezileri anlattı.

Sunum sonunda Okul Müdürümüz Sn.Haydar ALBAYRAK kürsüye gelerek duygularını ve düşüncelerini belirten kısa bir konuşma yaptı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Ferşat AYAR, yapılan projenin çok önemli olduğuna vurgu yaparak projeyi koordine eden Türkçe Öğretmeni Zeynep MOL ve Kütüphane Gönüllülerine çok teşekkür etti. İl Eğitim Müdür Yardımcımız, Sn. Zeynel Abidin POLAT,Öğretmen Veli işbirliğinin güzel bir örneğini gördüklerini söyledi.

Projede emeği geçenlere çok teşekkür etti. Kadıköy Kaymakamı Sn.Hasan KARAHAN kürsüye gelerek günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi. Yapılan çalışmaların önemine ve özveriye dikkat çekerek gönüllülük esaslı yapılan her işin mutlaka başarıya ulaşacağını belirtti.

Bu anlamlı sunum ve konuşmalardan sonra sıra Sertifika Törenine geldi. Cumhurbaşkanımız Sn.Abdullah GÜL himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor Kampanyası”, Başbakanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın önderliğinde ve eşi Sn.Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan “ Ana-Kız Okuldayız” kampanyası ve “İstanbul Türkiye İçin Okuyor” Projesi kapsamında okuma-yazma bilmeyen, zorunlu öğretim çağını geçmiş vatandaşlarımız okuma-yazma becerilerini okulumuzun duyarlılığı ve çabaları ile kazanmışlardır.

Kendilerine Kadıköy Kaymakamı..Sn.Hasan KARAHAN tarafından sertifikaları takdim edildi. Ardından “Kütüphaneye Gönül Veren Veliler “ Projesi kapsamında kütüphaneye katkısı olan velilerimize Kadıköy kaymakamı Sn Hasan KARAHAN, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ferşat AYAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Zeynel Abidin POLAT ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan DEMİR tarafından sertifikaları takdim edildi” dedi.

 

 

Galeri
📆 30 Nisan 2012 Pazartesi 13:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR