MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Caddebostan, Flaş, Kozyatağı, Toplum » Kadıköy Belediyesi’nin sanatsal etkinlikleri büyük ilgi çekti!
Kadıköy Belediyesi’nin sanatsal etkinlikleri büyük ilgi çekti!


Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Avukat İrem Toprakkaya Doğuş Üniversitesi’nde bir konferans verdi. Üniversite’nin Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından davet edilen Toprakkaya, Kadıköy Belediyesi’nin sanatsal faaliyetleri ve kültür sanat merkezlerinin tanıtımına ilişkin bir de sunum yaptı.

Doğuş Üniversitesi’nin rektörlük binasının bulunduğu Acıbaden Kampüsünde 4 Nisan Çarşamba günü 13.30-15.00 saatleri arasında gerçekleşen konferansta, Kadıköy Belediyesi’nin sanata katkıları hakkında bilgi veren İrem Toprakkaya, belediyenin kültür sanat merkezlerinin çalışmalarını da video gösterisi ile tanıttı.

 

Kadıköy’e emeği geçen isimlerin heykelleri yapılacak…

Başta Süreyya Operası, Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, 19 Mayıs Kültür Merkezi, Halis Kurtça Kültür Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi olmak üzere bütün merkezlerin sanatın hizmetinde olduğuna değinen İrem Toprakkaya: “Belediyemiz son olarak Kadıköy’ün çeşitli meydanlarına Kadıköy’e emeği geçen isimlerin heykellerini yaptırma kararı almıştır. Bu konuda Doğuş Üniversitesi başta olmak üzere tüm üniversitelerimizin Sanat ve Tasarım fakültelerinden işbirliği bekliyoruz.” dedi.

Tren istasyonları sanat merkezlerine dönüşecek…

Sergi salonları, Barış Manço Müzesi, çocuklara çeşitli sanat dallarında ücretsiz eğitim veren Çocuk Sanat Merkezleri, Tiyatro Festivalleri, Sokakta Doya Doya Sanat Etkinlikleri gibi pek çok etkinliğe Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığına değinen İrem Toprakkaya tarihi özellik taşıyan tren istasyonlarının müze veya kültür sanat merkezlerine dönüştürülmesi şeklinde bir proje oluşturduklarını belirtti.

 

Konferansın sonunda Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen tarafından Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Av. İrem Toprakkaya’ya bir plaket verilerek katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Galeri
📆 06 Nisan 2012 Cuma 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR