MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları

Benim Tangom!MSÜ Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü ”Devrim Erbil” atölyesinden mezun olan Melek Atakan, 22 yıldır resim öğretmeni olarak çalışmaktadır.  1985 den bu yana resimlerini sergilemekte olan sanatçının pek çok eseri devlet arşivinde ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.Sanatçı çalışmalarını Çifte havuzlarda ki atölyesinde sürdürmektedir.

Melek Atakan ”Benim Tangom” adını verdiği 3. kişisel sergisi için şunları söylüyor: Tango duyguların dansıdır, farklı enerjilerin ruhsal ve bedensel olarak bir araya gelişinin büyüleyici uyumunu yansıtır; bu dansı yapan herkeste bir tutku haline dönüşür çünkü o sizin yaşam biçiminizi olur.

İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü “Devrim Erbil” atölyesinden mezun olan ressam Melek Atakan, “BENİM TANGOM” adlı 3. kişisel sergisini 20. Nisan 2012 Cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) 4.kat fuaye salonunda açıyor.

Sergide;sanatçı’nın  ”Farklı enerjilerin birlikteliği ve duyguların dansı ‘diye ‘tanımladığı Tango yorumlamaları bulunuyor.Ayrıca sergide bulunan 7 büyük boy tablo gazeteci yazar Cüneyt Ayral’ın ‘’Mürekkep Kaat ve Sen ‘’adlı şiir kitabında bulunan 7 Tango şiirinden esinlenerek yapılmıştır.  Kendisi de tango dansçısı olan Melek Atakan’ın  sergisi 30 Nisan’a kadar görülebilir.

Cadde Bostan Kültür merkezi 4.kat fuaye salonu hergün ve hafta sonu saat 10:00 -22:00  arası ziyarete açıktır.

Etiketler: , , ,
📆 05 Nisan 2012 Perşembe 15:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR