MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Ayla Algan’dan özgüven semineri
Ayla Algan’dan özgüven semineri


Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nün hemen yanında bu yıl eğitim hayatına “merhaba” diyen Okan Koleji, çocuk gelişiminde özgüvenin önemine inanarak faaliyetlerini sürdürüyor. “Anaokulundan Üniversiteye” yepyeni bir eğitim konseptiyle fark yaratan Okan Koleji, Türk Tiyatrosu’nun önde gelen isimlerinden Ayla Algan ile “Çocukta Özgüven” seminerini 24 Aralık Cumartesi günü ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

“Çocukta Özgüven Gelişiminde Yaratıcı Drama Çok Önemli…”

Uzun yıllar pek çok farklı konuda seminerler vermiş, sayısız tiyatro oyunu sergilemiş ve kendi alanında pek çok ödüle sahip olan Ayla Algan, bu önemli seminerde çocuklara özgüven aşılamanın yollarından bahsederek velilere rehberlik etti. Yakın zamanda Okan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (OKSEM) “yaratıcı drama ve oyunculuk” dersleri vermeye hazırlanan ünlü sanatçı, seminerde günlük olarak karşılaşılan durumlarda beynimizin nasıl tepkiler verdiğinden özgüvenli bir çocuk yetiştirmede çocuğa karşı sergilenecek tutumda yaş aralığının önemine kadar birçok önemli konuda bilgiler verdi.

Katılımcılar tarafından bir hayli ilgi gören seminerde, yaratıcı dramanın çocuklarda özgüvenin gelişimindeki öneminin altını çizen Ayla Algan’a Okan Koleji Kurucu Temsilcisi Işıl Okan bir de plaket takdim etti.  Seminer sonrasında Ayla Algan, velilerin sorularını da yanıtladı. Algan, karşılıklı diyaloglar sonrasında kendisinden bir şarkı söylemesini isteyen izleyicileri kıramayıp Yunus Emre’nin ”Gel Gör Beni Aşk Neyledi” eserini yorumladı.

Galeri
📆 28 Aralık 2011 Çarşamba 13:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR