MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Göztepe, Manşet, Sağlık » 7 yıldır beklediği organ Antalya’dan geldi
7 yıldır beklediği organ Antalya’dan geldi


Böbrek yetmezliği nedeniyle 7 yıldır hastanede yatan Sevgi Devecioğlu, Antalya’da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden kişinin böbrekleri ile hayata döndürülecek Sevgi Devecioğlu:
“7 yıldır bugünü bekliyordum, çok mutluyum”

İstanbul’da 7 yıldır böbrek nakli olmayı bekleyen 65 yaşındaki Sevgi Devecioğlu’na beklediği organ Antalya’dan geldi. Devecioğlu, “7 yıldır bunu bekliyordum, çok mutluyum” dedi.

Antalya’da önceki gün geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 28 yaşındaki Ö.T’nin böbreği, İstanbul Göztepe Medikal Park Hastanesi’nde acil böbrek bekleyen Sevgi Devecioğlu’na umut oldu. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan operasyonla Ö.T’den alınan böbrekler, THY’ye ait tarifeli uçakla sabaha karşı İstanbul’a getirildi. Böbreği Atatürk Havalimanı’nda teslim alan Medikal Park Hastanesi sağlık görevlileri, böbreği hastaneye yetiştirmek üzere yola çıktı.

Medikal Park Hastanesi Organ Nakli Merkezi Koordinatörü Zuhal Işıklı havalimanında yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde başlayacak ameliyatla böbreğin 64 yaşındaki hastaya nakledileceğini belirterek, “Beyin ölümü gerçekleşen Ö.T. isimli bir hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı. Bir hastamız vardı, acil bildirim bulunulmuştu. Artık bu hastanın yaşayabilmesi için nakil olması gerekiyordu. Acil bildirimini bakanlığına bildirdik ve acil bildirim sırasında olduğumuz için bu böbreklerin bir tanesini biz aldık. Bunu hastaneye götürüp hastamıza nakil edeceğiz” dedi.

Hastanın yaklaşık 15 yıldan beri diyalize girdiğini ifade eden Işıklı, “15 gün önce acil bildirimi bakanlığa yapıldı. İlk beyin ölümü gerçekleştirilen hastanın böbreği bize verildi. Gerekli tetkiklerin ardından sabah 8 gibi hasta ameliyata alınacak ve böbrek takılacak” diye konuştu.

Nakille sağlığına kavuşması beklenen Devecioğlu ise, yıllardır böbrek nakli beklediğini söyleyerek, mutluluğunu dile getirdi. Devecioğlu, “7 yıldır bu günü bekliyordum. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.  Aranan organın kendisine akşam saatlerinde bildirildiğini söyleyen Devecioğlu, mutluluktan sabaha kadar uyuyamadığını söyledi.

 

İSTANBUL (İHA)

 

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR