MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Sağlık, Toplum » Kan Şekeri Taramasına Büyük İlgi
Kan Şekeri Taramasına Büyük İlgi


Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün, Türkiye Diyabet Vakfı işbirliği ile 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Ataşehir’de sürdürdüğü ücretsiz kan şekeri taraması büyük ilgi üzerine birgün uzatıldı.

13 Kasım Cuma günü sona ereceği açıklanan Ataşehir Belediyesi’nin Küçükbakkalköy Vedat Günyol Caddesi üzerindeki Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen Ücretsiz Kan Şekeri Taraması yoğun ilgi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatı ile bir gün daha uzatıldı. Tarama yaptırmak isteyen ancak ulaşım nedeniyle Tıp Merkezi’ne gelemediklerini belirten çok sayıda Ataşehirlinin isteklerini dikkate alan Başkan Battal İlgezdi’nin, Cuma ve Cumartesi günü Ataşehir Belediyesi’nin mahalle muhtarlıkları önünden kaldırttığı  araçlarla Tıp Merkezi’ne gelen Ataşehirliler kan şekeri taraması yaptırdı.

tarama-2

Kan şekeri ölçümünün insan sağlığı açısından önemli olduğuna dikkat çeken Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi, “ bugüne kadar kan şekeri ölçümü yaptıramayanlar farkında olmadan sağlık anlamında risk altında olabilir. Bu nedenle Ataşehirlilerin belediyemizin bu ücretsiz sağlık hizmetine ilgisini yadırgamamak gerekir. Bir gün uzattığımız kan şekeri taramasını önümüzdek günlerde de mahallelerde gezici sağlık ekiplerimizle yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Galeri
📆 16 Kasım 2009 Pazartesi 11:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR