MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Çay, Simit, Kitap Kokusu ve Müzik
Çay, Simit, Kitap Kokusu ve Müzik


Tuluyhan Uğurlu 22 Kasım 2009 Pazar günü saat 14.00 ve 17.00’de (aynı gün iki ayrı seans) sizleri tarihi Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin mermer salonunda nostaljik bir geziye çıkarıyor. Konser adını eski bir Babıâli geleneğinden alıyor: ÇAY SİMİT KİTAP KOKUSU VE MÜZİK… Konser öncesi ve arada konuklara çay ve simit ikram edilecek bu özel etkinlik Türkiye’nin ilk milli kütüphanesi olan Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin 125. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleşecek.

500 yıllık tarihi Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nin etkileyici dokusu içinde gerçekleşecek konserde Tuluyhan Uğurlu sizleri bilimin, edebiyatın, kültürün büyülü ortamında müzik ve görüntülerle nostaljik bir geziye konuk edecek.

Tuluyhan Uğurlu sizleri müzik ve görüntülerle hepsi anılarda kalan ve bir daha asla geri gelmeyecek bir başka İstanbul’u yaşamaya davet ediyor.

İstanbul Üniversitesi’nin binlerce öğrencisinin ilk heyecanları, gençlik aşkları, üniversite bahçesinde çimler üzerinde yapılan umut ve coşku dolu sohbetler, şairlerin, yazarların buluşma noktası Çınaraltı’nda ince belli bir bardakla içilen bir bardak sıcak çayın verdiği tarifsiz mutluluk…

Cağaloğlu’nda çalışan gazetecilerin her akşam Vilayet’in önünden kitapçı vitrinlerine bakarak indikleri her yanından kültürün aktığı bir yokuş, Kapalıçarşı’nın, Sahafların tozlu raflarından fısıldayan eski kitapların, Beyazıt Meydanı’nın ve güvercinlerinin hikâyesi… Türkiye’nin 80’lerden itibaren anılar arasına karışan en güzel gelenekleri…

Konserde Tuluyhan Uğurlu’ya kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, percussion’da Gürkan Özkan eşlik edecekler.

Tuluyhan Uğurlu Beyazıt’ta Zaman
22 Kasım 2009 Pazar
1. Seans 14.00
2. Seans 17.00

📆 02 Kasım 2009 Pazartesi 09:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR